• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 13 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home lokaal

Kadernota 2020 Opmeer: ombuigingen richting begroting 2021

Door Redactie
14 mei 2020
in lokaal, Opmeer, politiek
Leestijd:2 minuten
A A
0
Kadernota 2020 Opmeer: ombuigingen richting begroting 2021

Archieffoto gemeentehuis Opmeer

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

OPMEER – Gemeente Opmeer staat aan de vooravond van een nieuwe ombuigingsronde. Oorzaken zijn o.a. een verhoging in de kosten voor het Sociaal Domein (Jeugdwet, Wmo en de Participatiewet) zoals dat ook in andere gemeenten plaatsvindt en het niet kunnen realiseren van alle ombuigingen.

In totaal gaat het om een tekort van € 1.2 miljoen voor de begroting van 2020. Voor begroting 2021 verwacht de gemeente een tekort van € 1.4 miljoen. Het college weet nog niet wat de gevolgen van corona zijn voor de begroting. Het college werkt aan het sluitend maken van de begroting.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Stijgende zorgkosten en nog niet gerealiseerde ombuigingen

Sinds 2015 zijn gemeenten verantwoordelijk voor jeugdzorg, werk en inkomen en zorg aan ouderen en zieken. De verwachting was destijds al dat de kosten zouden toenemen. In Opmeer zijn de tarieven voor jeugdzorg en de duur en zwaarte van de hulpverleningstrajecten gestegen. De vraag naar Wmo-voorzieningen is ook toegenomen, o.a. door vergrijzing.

Ombuigingsoperatie 2020 en prognose begroting 2021

De Kadernota 2020 maakt de noodzaak tot een ombuigingsoperatie van € 1.4 miljoen duidelijk. Het tekort van de gemeente bestaat namelijk uit verplichte uitgaven waar we niet omheen kunnen. Dat betekent dat Opmeer keuzes moet maken in het verlagen van de uitgaven en/of verhogen van de inkomsten.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Uitgaven verkleinen en inkomsten vergroten

Het college heeft hierdoor besloten om conform raadsbrief meerdere richtinggevende ombuigingen voor te stellen aan de gemeenteraad en wil de uitgaven verkleinen en de inkomsten vergroten. Het college stelt o.a. voor om vanaf 2021 de kosten van het Sociaal Domein te verlagen met € 300.000,-. Een nadere analyse zal meer duidelijkheid geven over de gevolgen van deze kostenverlaging.

Daarnaast wordt voorgesteld om de OZB (onroerendezaakbelasting) te verhogen met 30%. En ondanks dat de uitkomsten van de Meicirculaire nog niet bekend zijn, verwacht het college daarmee een positieve meevaller. Tenslotte stelt het college voor om de niet gehonoreerde ombuigingen begroting 2020 opnieuw te behandelen, om deze mogelijk alsnog tot uitvoering te brengen.

Daarnaast wordt nog naar een alternatieve ombuiging gekeken. Het proces van de ombuigingen vindt plaats tot aan de begroting. Bij de behandeling van de Kadernota 2020 worden de raadsfracties gevraagd richting te geven aan de voorgestelde ombuigingen.

Besluitvorming Kadernota 2020

Het college heeft de gemeenteraad via een raadsinformatiebrief op de hoogte gesteld over het proces en de denkrichtingen voor de ombuigingen. De Kadernota 2020 en de ombuigingen worden behandeld tijdens de raadsvergadering van 2 juli 2020. De gemeenteraad beslist uiteindelijk welke voorstellen worden uitgevoerd. De actuele vergaderkalender van de gemeenteraad vindt u op www.gemeenteraadopmeer.nl

Deel30Tweet19VerstuurDeel5Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Populair afgelopen 24 uur

  • Op deze uren is fietsen in voetgangersgebied Westerstraat in Enkhuizen toegestaan

    Op deze uren is fietsen in voetgangersgebied Westerstraat in Enkhuizen toegestaan

    637 lezers
    Deel 255 Tweet 159
  • Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)

    456 lezers
    Deel 182 Tweet 114
  • 12 Augustus plaatsing ANPR-camera’s op N307 bij Hoogkarspel; minder rijstroken en snelheidsbeperking

    1434 lezers
    Deel 574 Tweet 359
  • Waterspektakel van brandweer Hoorn in Julianapark

    551 lezers
    Deel 220 Tweet 138
  • Brandweer Blokker organiseert waterspektakel bij Han Hoekstrahof

    424 lezers
    Deel 170 Tweet 106

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Dennis Bruin op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Jeroen Bot op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Antoon de Boer op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Erik IJskes op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Erik IJskes op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Tijdelijk kunstinitiatief vult leegstaand pand aan de Gouw in Hoorn

Klipper de Lutgerdina uit Enkhuizen vaart inclusief mee tijdens SAIL

Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

60 jaar getrouwd!

Kinderen zoeken en vinden verkoeling tijdens waterpret in Risdam Zuid (foto’s)

Kinderen genieten van waterpret Han Hoekstrahof in Kersenboogerd (foto’s)

Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer