• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 13 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: Kies Westfries!

Door Redactie
10 februari 2022
in Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Peter Ursem: Kies Westfries!

Foto Alex Gitzels/Westfriesland Media

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

9 februari 2022 – Column Peter Ursem: Kies Westfries!

We naderen de gemeenteraadsverkiezingen en wat hebben we mooie lijstjes met ideeën om het overal in Westfriesland een nog betere plek te maken. Er zijn maar liefst 56 van die lijstjes, want elke politieke stroming in elke gemeente van onze regio heeft zo’n lijstje. Wanneer je op zoek gaat naar het onderwerp wonen, dan zijn niet alle Westfriese partijtjes daar duidelijk over.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Er zijn partijen met een binding met de landelijke regeringspartijen. Bij een paar van die partijen zie je wanneer je klikt op het hoofdstukje standpunten een overzicht van kreten uit de nationale wensenlijst van die partij. Weer andere websites van lokale partijen geven niet of nauwelijks inzicht in de standpunten. Gelukkig zijn de meeste partijen actief geweest om voor de eigen gemeente passende standpunten te formuleren.

Wonen in Westfriesland is niet overal in Westfriesland hetzelfde

Ik heb nog niet de tijd genomen om van alle 56 partijen uit te vogelen wat zij precies willen op alle mogelijke beleidsterreinen. Ik heb wel even een paar programma’s bekeken op het punt wonen. Wonen in Westfriesland is niet overal in Westfriesland hetzelfde. Er zijn verschillen in opvattingen over bouwen in landelijke gebieden en steden. Het begrip betaalbare woningen heb ik op diverse plekken gezien. Ook in Westfriesland hebben we te maken met grote prijsstijgingen van de huizen. Niet alle partijen hebben daar ook passende maatregelen voor opgenomen bij hun standpunten.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Wie snuffelt bij de standpunten over wonen bij de partijen van Opmeer zal daar bij meerdere partijen het opvallende standpunt genoemd zien over bouwen voor eigen volk. In andere gemeenten ontdekte ik dat niet zo snel. Het kan natuurlijk desondanks de mening zijn van de politici aldaar, maar dat wordt alleen genoemd wanneer men er verder op doorvraagt. Ik denk dat de meeste zaken in al die verkiezingsprogramma’s voornamelijk bedoeld zijn voor de eigen inwoners.

Heel af en toe kun je een opmerking aantreffen over de regio of de gemeenschappelijke regelingen. Wellicht kom ik wanneer ik verder ga spitten toch nog hier en daar een opmerking tegen die het belang van de regio en de samenwerking met de andere gemeenten noemen. In Enkhuizen ligt dat nu nog wat gevoelig en ik denk dat wanneer een van de elf deelnemende partijtjes (hier wel bewust het verkleinwoord) uitdraagt dat Enkhuizen van meer betekenis moet worden van de regio we daar na de verkiezingen tien fracties in de raad zullen aantreffen.

over wonen en vooral de noodzaak om veel woningen te bouwen

In Hoorn is ook uitgebreid gesproken over wonen en vooral de noodzaak om veel woningen te bouwen. In Hoorn is er een serieuze discussie ontstaan over de hoogte van de hoogbouw. Wanneer die de hoogte van de kerk dreigt te overstijgen dan wordt daar driftig tegen geageerd met argumenten die desnoods lichtelijk uit hun verband zijn gerukt. Ik heb het nog niet nageplozen, maar ik meen nu met redelijke stelligheid te mogen beweren dat men in Opmeer, Koggenland of Drechterland nog niet heeft gehad over de wenselijkheid om een flink hoge woontoren neer te zetten in een van de dorpskernen.

Wat in Hoorn wel werd gesuggereerd is dat wanneer de stad eigenlijk te veel te kampen krijgt met ruimte dat er dan wordt gekeken naar bouwmogelijkheden buiten de gemeentegrenzen. Op dit moment zal dat waarschijnlijk een niet haalbare kaart blijken te zijn. Toch zal in de komende jaren onherroepelijk het moment komen, dat ook in Westfriesland de noodzakelijk te bouwen woningen en het voorzien in woonbehoefte niet meer een zaak is van elke afzonderlijke gemeente. Het gaat dan niet om het idee wel of niet te bouwen voor die lui uit Hoorn. Die lui komen overal vandaan, ook uit de zeven Westfriese gemeenten zelf. Verreweg de meeste mensen die in deze regio komen wonen zoeken een woonplek en het is nauwelijks belangrijk wat de naam is van de stadswijk of dorpskern.

Ik weet niet of ik het zelf nog zal meemaken, maar in een niet al te verre toekomst is Westfriesland een regio met burgers die het doodnormaal vinden om op de vraag waar zij wonen (zelfs met enige trots!) te antwoorden: ‘In Westfriesland, Wervershoof om precies te zijn.’

Westfriesland, de regio waar zeven voormalige gemeenten je helpen de juiste woonplek te vinden. Nu alleen nog op zoek gaan naar politici die dit ook zien zitten.  Kies Westfries!

Tags: Columngm2022Peter UrsemWonen
Deel7Tweet5VerstuurDeel1Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)

    Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)

    511 lezers
    Deel 204 Tweet 128
  • Op deze uren is fietsen in voetgangersgebied Westerstraat in Enkhuizen toegestaan

    673 lezers
    Deel 269 Tweet 168
  • 12 Augustus plaatsing ANPR-camera’s op N307 bij Hoogkarspel; minder rijstroken en snelheidsbeperking

    1475 lezers
    Deel 590 Tweet 369
  • Tijdelijk kunstinitiatief vult leegstaand pand aan de Gouw in Hoorn

    111 lezers
    Deel 44 Tweet 28
  • Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

    69 lezers
    Deel 28 Tweet 17

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Jolanda Koopmans op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Margot Broersen op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Dennis Bruin op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Jeroen Bot op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)
  • Antoon de Boer op Kruising de Bangert/De Strip afgesloten tijdens werkzaamheden op De Strip (update)

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Raadsfracties kondigen interpellatiedebat aan over uitvoering amendement voetbalvelden HVV Hollandia

Hoorn had contract met Groupcard maar beëindigde dit zonder financiële gevolgen

Tijdelijk kunstinitiatief vult leegstaand pand aan de Gouw in Hoorn

Klipper de Lutgerdina uit Enkhuizen vaart inclusief mee tijdens SAIL

Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

60 jaar getrouwd!

Kinderen zoeken en vinden verkoeling tijdens waterpret in Risdam Zuid (foto’s)

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer