• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 17 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Marjolijn Dölle: Bestaanszekerheid

Door Redactie
21 september 2023
in Nieuws, Westfriesland Regio, Westfrieslandinbedrijf
Leestijd:2 minuten
A A
0
Column Marjolijn Dölle: Bestaanszekerheid
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

20 september 2023 – Column Marjolijn Dölle: Bestaanszekerheid

Prinsjesdag, Algemene Beschouwingen en in november de verkiezingen. Een politiek stormachtig najaar dus en nog geen idee hoe het politieke landschap eruit gaat zien als de storm geluwd is.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Wat mij opvalt is dat bijna iedere politieke partij het heeft over “Bestaanszekerheid”. Een prachtig woord en je mag zelf invullen wat het betekent. Want er moet heel wat water door de Rijn stromen voordat het zò geregeld is, dat er voor iedere burger in Nederland sprake is van “Bestaanszekerheid”.

Ik besta, dat is zeker. Jij bestaat, dat is ook zeker. Maar met “Bestaanszekerheid” bedoelen de dames en heren politici dat we zolang we bestaan ook voldoende middelen hebben om echt mee te doen in de samenleving. Zonder schulden, zonder armoede, zonder zorgen. Het klinkt bijna utopisch, kan dat waar zijn? Is het mogelijk om alle systemen van toeslagen, kortingen, belastingen en weet ik veel wat zo in te richten dat dat lukt? Als het al kan, gaat het echt wel een paar jaar duren voordat het zover is.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Zonder schulden, zonder armoede, zonder zorgen.

Misschien is er een tussenoplossing. Volgens mij begint “Bestaanszekerheid” met het hebben van een baan, een werkkring, waardoor je een sociaal netwerk van contacten opbouwt en ook kunt terugvallen op je netwerk als dat nodig is. Bij een baan hoort een salaris dat minimaal hoger moet zijn dan de som van een uitkering en alle toeslagen. Baanzekerhied, zeg maar. Werken moet lonen. Voor veel mensen is het financieel niet interessant om te gaan werken. Want het zou zomaar kunnen dat je daardoor net naast een toeslag of een korting grijpt en uiteindelijk netto minder over houdt.

Ik hoor werkgevers die moeilijk aan personeel komen vaak klagen dat mensen niet zouden willen werken omdat de uitkering te hoog zou zijn. Nou, ik kan u vertellen dat dat niet het geval is. Maar wel is er een heel groot risico, dat de zekerheid die er was instort als een kaartenhuis als toeslagen komen te vervallen, als een betaaldatum verandert, als er nog geen zicht is op een vast contract…..juist door die onzekerheid over je bestaan durf je die stap naar werk niet te nemen. Begrijpelijk!

Daarom zou ik adviseren om een potentiële werknemer aan te bieden om zijn financiële situatie samen door te nemen , en echt advies te geven hoe je er samen voor kunt zorgen dat iemand er op vooruit gaat. Dat vraagt tijd en creativiteit, misschien zelfs iets extra’s….maar weet, een werknemer die zonder financiële zorgen naar zijn werk kan gaan, kan zich ook concentreren en dus presteren. Als dat gewoonte wordt, wordt het voor veel mensen ook makkelijker om die beweging naar werk te maken. Van al die mensen die nu langs de zijlijn staan, zal een groot deel daardoor makkelijker de stap naar de arbeidsmarkt kunnen zetten. Zorg hebben voor elkaar, dat is de basis van “Bestaanszekerheid”. En hopelijk gaat de overheid dat uiteindelijk ook met wet- en regelgeving ondersteunen….maar dat duurt nog even!

 

Tags: ColumnMarjolijn Dölle
Deel16Tweet10VerstuurDeel3Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Stadsstrand perfect plekje voor vuurwerkshow kermis Hoorn (foto’s en video’s)

    Stadsstrand perfect plekje voor vuurwerkshow kermis Hoorn (foto’s en video’s)

    2818 lezers
    Deel 1127 Tweet 705
  • Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

    11667 lezers
    Deel 4667 Tweet 2917
  • Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn

    881 lezers
    Deel 352 Tweet 220
  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    296 lezers
    Deel 118 Tweet 74
  • Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

    1577 lezers
    Deel 631 Tweet 394

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Nanna Delang op Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn
  • Nelly Bakker op Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons
  • Thijs Out op Eerste editie Eenhoorncup tijdens Hoornse kermis
  • Caroline Bosman op Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn
  • Sascha Geertman op Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

Zilver voor Jordy Mol (Nibbixwoud) bij synchroonspringen op World Games in China; ‘nooit durven dromen’

Automobilist (46) rijdt door na aanrijding met voetganger en wordt vervolgens aangehouden in Middenmeer

Politie onderzoekt steekincident op Achterom in Hoorn

Eerste editie Eenhoorncup tijdens Hoornse kermis

Vanavond spectaculaire vuurwerkshow bij kermis Hoorn; andere positie pontons

Hemmeromloop 2025 met nieuw parcours en frisse uitstraling

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer