• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 22 juni 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: BoerenBermBrand

by Redactie
8 februari 2024
in Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Column Peter Ursem: BoerenBermBrand
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

7 februari 2024 – Column Peter Ursem: BoerenBermBrand

Met gevoeligheden, onbegrip, beperkte oplosmogelijkheden, zwabberbeleid doordat te veel groeperingen aan de touwtjes willen trekken, politieke winst halen uit volkswoede, rondstrooien van desinformatie en vast en zeker nog meer ingrediënten kun je zaken voor elkaar brengen waarmee je in ieder geval het landelijke en ook nog internationale aandacht kunt genereren. 

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Onze eigen Nederlandse boeren hebben dankzij dit recept niet al te lang geleden de nieuwsbulletins gevuld kunnen houden. Het werkte, want er kwam zelfs een politieke beweging tot stand die de boerenbelangen op de nationale agenda moest houden. Dat de partij, BBB, ook voor iets heel anders kan staan hebben we de afgelopen dagen zelf uitgebreid kunnen zien. BBB staat ook voor BoerenBermBranden.

BBB staat ook voor BoerenBermBranden.

Het is natuurlijk niet zo dat BBB de grote organisator achter de laatste tractortoptochten met feestverlichting is, maar vanuit deze partij zul je geen verontwaardigde oproepen tot staken van de herrie verwachten.

De Nederlandse boeren hebben school gemaakt. Ook in andere Europese landen hebben lange slierten landbouwvoertuigen prettig doorrijden voor de gebruikelijke weggebruikers bemoeilijkt. Daarnaast zijn de lessen over de bijkomende actieversterkende activiteiten goed opgepakt. Ach, welke boer weet niet wat je allemaal met mest en hooi kunt doen?

(tekst gaat door onder deze advertenties)

In Nederland werd in navolging van de collegae uit België en Frankrijk vlijtig meegedaan en werd weer duidelijk gemaakt dat er nog steeds een hoop demonstratierechtvaardiging te winnen is uit dunne koeienpoep. Daar kun je mee spuiten. Niet alleen voor de deuren van provinciehuizen, maar ook tegen muren. 

De inspirerende protesthouding van Farmers Defence Force heeft uiteraard niet geleid tot de bermbrandjes waardoor automobilisten in het ziekenhuis belandden. Wie hun website leest zal ontdekken dat de BBB van Caroline nauwelijks meer in beeld is.

Geert snapt de boeren en de vrienden van Geert ook.

Nee, de PVV is de partij die echt achter de boeren staat en je mag de artikelen op die pagina’s opvatten als een oproep om met z’n allen achter de PVV te gaan staan. Dat is de partij die de boeren de vrijheid gunt om de linkse extremisten met hun havermelkkoffie en hun liefde voor heide en de bossen de mond te snoeren! En de PVV heeft ook niks met Europa en zijn het ook niet Europese regeltjes die het boerenleven verpesten? Geert snapt de boeren en de vrienden van Geert ook.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

Nu moet ik nog wel even uitgelegd krijgen hoeveel protesten van Europese boeren passen bij het verkrijgen van Europese miljarden als steun aan de Europese landbouw. In het totaal is dat een derde deel van wat Europa jaarlijks uitgeeft. Bijna zestig miljard. Misschien dat de grote Europese vriend van Geert, Viktor Orbán, dat goed kan uitleggen.

Hij en zijn vrienden hebben veel staatsgrond opgekocht en verdelen nu enkele tientallen miljoenen Europese landbouwsteungeld onder elkaar. Wie weet krijgt Geert wel uitgelegd dat het Europese landbouwgeld voor Nederlandse boeren allemaal wordt opgemaakt door linkse extremisten, zoals die verduvelde Jetten met zijn vrienden. 

(tekst gaat door onder deze advertenties)

er moet ook gewerkt worden

En de boeren uit het nuchtere Westfriesland, draven die mee met de woeste meute? Nou, niet allemaal hoor, want er moet ook gewerkt worden. Er hebben wel trekkers over de A7 gereden, zelfs tot aan de Afsluitdijk. Ik hoorde geen berichten over bermbranden, waardoor auto’s met elkaar in botsing kwamen of boeren opgenomen moesten worden wegens geïnhaleerde eigen rook. Hier hoeft men geen speciale schoonmaakbedrijven in te schakelen om asbest te ruimen. De boeren zijn echter wel ongerust over hun toekomst.

Ik denk dat die ongerustheid terecht is. Er is de afgelopen jaren weinig duidelijk geworden hoe een boerenbedrijf echt duurzaam en profijtelijk kan worden. Politici hebben in de afgelopen jaren toen steeds duidelijker werd dat de koers gewijzigd moest worden meer onderling gestreden zodat echte stappen vooruit niet gezet werden.

Of een extreem rechtste politieke stroming de juiste weg naar een mooie toekomst kan uitstippelen moet je ernstig betwijfellen. Met politieke winst halen uit volkswoede en rondstrooien van desinformatie hebben ze een hoop ervaring opgedaan. Geloof mij maar.

Tags: ColumnPeter Ursem
Share18Tweet11SendShare3Send
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

    20078 shares
    Share 8031 Tweet 5020
  • Verkeersmaatregelen in Hoorn en programma IRONMAN Westfriesland

    6185 shares
    Share 2474 Tweet 1546
  • IRONMAN Westfriesland trekt ruim 2.400 atleten naar Hoorn; Deen wint bij de heren, Marlene de Boer bij de vrouwen (uitslag)

    2128 shares
    Share 851 Tweet 532
  • IRONMAN Westfriesland; 70.3 en 5150 fietsparcours en uitleg Start – Wisselzone – Finish (video)

    1840 shares
    Share 736 Tweet 460
  • Tropische editie IRONMAN Westfriesland: hitteprotocol geactiveerd

    6896 shares
    Share 2758 Tweet 1724

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Brand in schuur aan Oost-Mijzen in Avenhorn; brandweer red alle schapen tijdig uit stal

Foto’s IRONMAN Westfriesland 2025; Fietsparcours Schellinkhout Deel 2

Foto’s IRONMAN Westfriesland 2025; Fietsparcours Schellinkhout Deel 1

Weer speelde dit keer mee bij IRONMAN Westfriesland; “geslaagde editie zonder grote incidenten”

IRONMAN Westfriesland gehele start 70.3, 5150 en deel finish (video)

IRONMAN Westfriesland trekt ruim 2.400 atleten naar Hoorn; Deen wint bij de heren, Marlene de Boer bij de vrouwen (uitslag)

Alles over Ironman 70.3 Westfriesland 2025; Programma, parcours, foto’s en livestreams (update)

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer