• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
donderdag, 3 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Theater Het Pakhuis in Hoorn: ‘Een unieke plek dankzij vrijwilligers’ [interview]

by Redactie
24 januari 2025
in Hoorn, Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Theater Het Pakhuis in Hoorn: ‘Een unieke plek dankzij vrijwilligers’ [interview]
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOORN – Theater Het Pakhuis in Hoorn is al 35 jaar een vertrouwde plek voor cultuur en ontmoeting. Wat ooit begon als een initiatief van een groep enthousiaste vrijwilligers, is uitgegroeid tot een veelzijdig podium waar theater, muziek en andere culturele activiteiten samenkomen. Directeur-programmeur Janine Slijkhuis vertelt in dit interview met OnsWestfriesland over de unieke sfeer, de rol van vrijwilligers en de uitdagingen en kansen waar het theater voor staat.

Sfeer en betrokkenheid

Wat het theater uniek maakt, is volgens Slijkhuis de sfeer en de inzet van de vrijwilligers. “Zowel publiek als artiesten geven aan dat ze zich hier thuis voelen en goed verzorgd worden. Dat maakt me supertrots,” zegt ze. Vrijwilligers spelen een grote rol in zowel de gastontvangst als de techniek. “Zonder hen draaien we niet. Geen vrijwilligers betekent geen voorstelling.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Divers programma

Het theater biedt een breed scala aan voorstellingen. “Dit weekend hebben we een klassiek concert met Beert de Blom en een pianiste van wereldniveau. Begin februari zijn er optredens van jongeren uit Hoorn die hun eigen verhalen vertellen via dans, spoken word en theater,” legt Slijkhuis uit.

Zowel publiek als artiesten geven aan dat ze zich hier thuis voelen en goed verzorgd worden. Dat maakt me supertrots

Theater Het Pakhuis is niet alleen een podium voor voorstellingen, maar biedt ook ruimte voor diverse andere activiteiten en verhuur. “Alles wat binnen deze muren op een veilige manier kan, is mogelijk,” zegt Slijkhuis. Zo wordt de zaal ingezet voor uiteenlopende evenementen, van jongerenprojecten tot bedrijfsbijeenkomsten. “We staan echt open voor alles, zolang het binnen de mogelijkheden van het monumentale pand past,” voegt ze toe. Sommige activiteiten, zoals een gravity workshop, bleken minder geschikt, maar andere initiatieven, zoals een geplande techno-party in maart, krijgen volop ruimte.

Coronaperiode

Tijdens de coronaperiode stond Theater Het Pakhuis voor grote uitdagingen, maar er waren ook positieve ontwikkelingen. “We deden wat we konden en dat was heel tof, maar het was lastig,” vertelt Slijkhuis. Vanwege de beperkingen konden alleen noodzakelijke mensen aanwezig zijn, waardoor veel vrijwilligers buitengesloten werden. “Bij de harde maatregelen hadden we slechts 15 man publiek en konden de vrijwilligers niet naar binnen,” herinnert ze zich. Toch bracht de crisis ook kansen met zich mee. “Dankzij de steun die we kregen, konden we investeren in een nieuw geluidssysteem, een nieuw lichtsysteem en LED-verlichting,” aldus Slijkhuis.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

De kosten stijgen met 30 procent, terwijl de subsidie slechts met 4 procent wordt verhoogd

Verbeteringen en uitdagingen

Na corona was de luchtbehandeling een belangrijk aandachtspunt. “Het was hier te benauwd, maar dankzij de steun van de gemeente is er een nieuw ventilatiesysteem geplaatst. Dat was echt noodzakelijk,” aldus Slijkhuis.

Financieel gezien blijft het theater echter voor uitdagingen staan. “We krijgen een basisfinanciering van de gemeente, maar om de stijgende kosten te dekken, zijn we afhankelijk van vrienden en sponsoren. De kosten stijgen met 30 procent, terwijl de subsidie slechts met 4 procent wordt verhoogd,” zegt Slijkhuis.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

Toekomstplannen

Voor de toekomst hoopt Slijkhuis onder meer het jeugdtheater weer op te starten. “Dat is echt een financiële uitdaging, maar we werken eraan om het weer betaalbaar te maken,” zegt ze.

Wie meer wil weten over het programma of het theater wil steunen, kan terecht op de website. “Op www.pakhuishoorn.nl vind je onze agenda en informatie over hoe je vriend of vrijwilliger kunt worden,” besluit Slijkhuis.

Video

Tags: hoornTheater Het Pakhuis
Share38Tweet24SendShare7Send
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Vermiste man (79) uit Andijk weer terecht (update)

    Vermiste man (79) uit Andijk weer terecht (update)

    1243 shares
    Share 497 Tweet 311
  • Kinderen genieten van de verfrissing door de brandweer in Zwaag (foto’s)

    271 shares
    Share 108 Tweet 68
  • College Enkhuizen op bezoek bij visbedrijf Klooster

    185 shares
    Share 74 Tweet 46
  • Vermiste Elin (12) uit Dijk en Waard weer terecht (update)

    768 shares
    Share 307 Tweet 192
  • Twee doden bij ernstig ongeval op N194 bij Obdam

    17688 shares
    Share 7075 Tweet 4422

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Meningen van de fracties op de voorjaarsnota 2025

Zomeravondconcert 8 juli op het carillon van de Zuidertoren in Enkhuizen

Kinderen genieten van de verfrissing door de brandweer in Zwaag (foto’s)

Bezuinigingspakket college Drechterland; ‘stem van inwoners klinkt door in voorkeur’

College Enkhuizen op bezoek bij visbedrijf Klooster

Vermiste man (79) uit Andijk weer terecht (update)

Kindergemeenteraad en kinderburgemeester officieel van start

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer