• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 20 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

‘Problemen wijk bespreken met de bewoners’

by ret35ew
11 september 2015
in Hoorn, Nieuws
Reading Time: 2 mins read
A A
0
‘Problemen wijk bespreken met de bewoners’

Wijkschouw donderdagavond in wijk Kersenboogerd. Afbeelding via Facebook/Politie Hoorn

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen
Wijkschouw donderdagavond in wijk Kersenboogerd. Afbeelding via Facebook/Politie Hoorn
Wijkschouw donderdagavond in wijk Kersenboogerd. Afbeelding via Facebook/Politie Hoorn

HOORN – Donderdagavond vond er een wijkschouw plaats in de Hoornse wijk Kersenboogerd. Aan dit bezoek in de wijk werkten de partijen als de gemeente Hoorn, Politie, Intermaris en Stichting Netwerk samen. Aanleiding is de veiligheidsambitie 2014-2018 van de gemeente Hoorn. Een gesprek over dit initiatief met Alex Lam operationeel specialist van het politie team in Hoorn.

Uit cijfers blijkt dat de wijk Kersenboogerd en met name de eerste aanbouw van woningen in de ring om het NS Station een bovengemiddeld hoog percentage inbraken en delicten kent. “Toch zagen wij in de wijk ook veel positieve energie om iets moois van de wijk te maken,” reageert Lam.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Aanpak oorzaak

De focus bij deze wijkaanpak is het aanpakken van de oorzaak en niet alleen de gevolgen. “Een criminologe keek mee naar mogelijke oorzaken. Waarom gaat iemand inbreken? Misschien omdat die persoon verslaafd is, maar waarom is die persoon verslaafd. Dat kan weer komen door werkeloosheid.” Een aanpak die diverse organisaties nodig heeft voor een oplossing.

Samen oplossen

Het bezoek in de wijk is onderdeel van het oplossen van de problemen. “Wij willen niet spreken over de bewoners, maar met de bewoners. Zij zijn de wijkdeskundigen. Je merkt dat de sociale cohesie wat gebruikelijk is in andere delen van Hoorn hier niet gewoon is. Door een hoof verloop van bewoners kent niet iedereen zijn buren. Ook speelt er angst om delicten te melden aan de politie.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Bij de wijkschouw kwamen diverse bewoners uit de wijk naar buiten om te vertellen over de wijk (zie foto). Het team ging in gesprek met de bewoners over hun gevoel van veiligheid en welke rol zij en andere instantie daarin spelen.

Aangedragen oplossingen door bewoners is dat de politie meer in de wijk aanwezig is. Maar ook dat de buurt meer samen kan doen. “Een voorbeeld daarvan is dat buurtbewoners samen de tuin onderhouden van een bewoners die slecht ter been is. Een verzorgde straat bevorderd het veiligheidsgevoel.”

Positieve en mooie wijk

Alle informatie die gisteren is doorgegeven zal de komende dagen worden verzameld. Er wordt binnen het team van professionals (politie, gemeente en gezondheidszorg) gekeken wat de opbrengst is. “Een mogelijke uitwerking is een buurtfeest-achtig iets, maar dan wel georganiseerd door de buurtbewoners. Dat zal bijdragen aan een positieve en mooie wijk, want dat is wat alle inwoners graag willen. Met positieve energie die wij nu gekregen hebben uit de wijk, moet dat gaan lukken.

Dit project in de Kersenboogerd is een pilotproject binnen de gemeente Hoorn. De ervaringen uit deze wijk kunnen ook ingezet gaan worden in andere probleem wijken.

Tags: aanpakCriminaliteitKersenboogerdWijkschouw
Share95Tweet59SendShare17Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Vernieuwde Raadhuislaan weer open

    Vernieuwde Raadhuislaan weer open

    583 shares
    Share 233 Tweet 146
  • Uitgebreide procedure plan Appelschenkbos Wognum; meer insprak inzake huisvestingslocatie 300 arbeidsmigranten

    1050 shares
    Share 420 Tweet 263
  • Stede Broec en Enkhuizen bundelen krachten tegen vaaroverlast; ‘inzet heeft positief maatschappelijk effect’

    151 shares
    Share 60 Tweet 38
  • “Hoorn wandelt tegen Kanker” levert nog eens €16.500 op voor Stichting Pisa en het Dijklander Ziekenhuis

    65 shares
    Share 26 Tweet 16
  • Gespot? Nieuwe camera’s boven A7 tussen Avenhorn en Purmerend

    18699 shares
    Share 7480 Tweet 4675

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Vernieuwde Raadhuislaan weer open

Stede Broec en Enkhuizen bundelen krachten tegen vaaroverlast; ‘inzet heeft positief maatschappelijk effect’

Historisch schilderij over Willem van Oranje tijdelijk te zien in stadhuis Enkhuizen

Koggenland werkt aan invulling Spreidingswet voor asielopvang; ‘in deze fase geen verdere inhoudelijke mededelingen’

Theaterseizoen in Hoorn start met escape game op het podium

Uitgebreide procedure plan Appelschenkbos Wognum; meer insprak inzake huisvestingslocatie 300 arbeidsmigranten

Nieuw dorpshuis Abbekerk in voorbereiding: bouw start eind 2026

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer