• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
donderdag, 21 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Column Sjaak Grosthuizen : Een linkse streek?

Door Redactie
25 september 2017
in Hoorn, Nieuws, politiek, Skoftig
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Sjaak Grosthuizen : Een linkse streek?
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

23 september 2017 – Column Sjaak Grosthuizen : Een linkse streek?

De SP is een actiepartij, laten we dat nooit vergeten. De rode tomaat staat voor actie. Daarmee worden niet de voedzame waarden van dit agrarische product bedoeld. Mooi meegenomen, maar voor de SP begint de grote waarde wanneer het product niet meer geschikt is voor menselijke consumptie. Dan begint voor de SP niet het feestelijke festijn zoals in het Spaanse Buñol bij Valencia, dat elk jaar de laatste woensdag van augustus uitzinnig wordt gevierd. Men besmijt elkaar met onzinnige hoeveelheid tomaten. De SP in Nederland heeft rond die tijd besloten een eigen afdeling te verrassen op rotte tomaten.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Wat is er aan de hand? Het hoofdbestuur vond, in haar allesbepalende wijsheid, dat afdeling Hoorn van de SP niet goed genoeg functioneert. De SP in Hoorn heeft zich voornamelijk ingezet om de sociale agenda via de praktische politiek zo goed mogelijk vorm te geven. Nel Douw heeft zich als wethouder het vuur uit de sloffen gelopen om de bezuinigingsmaatregelen op dit gebied zo prudent mogelijk om te zetten naar nog acceptabele uitvoering. Aan het begin van deze bestuursperiode is zij erin geslaagd met vier andere Hoornse partijen een zelfs voor SP-begrippen bruikbaar collegeprogramma af te spreken.

De SP is eigenlijk een soort club van Jehova’s getuigen die wel aan politiek mogen doen.

De Hoornse raadsfractie, aangevuld met een enthousiast commissielid, heeft de hele periode dit beleid beschermd en helpen uitvoeren. Mathé van Stralen, de fractievoorzitter, groeide in zijn rol als politicus. Ook de andere leden  van de SP-fractie weten zich nu vaardig te weren tegen smalende aanvallen vanuit de rechtervleugel van de raad.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

De SP is echter ook een actiepartij, roept het hoofdbestuur. Wie lid is van de SP dient zich op herkenbare wijze in de stad te vertonen met de linkse boodschappen. De SP is eigenlijk een soort club van Jehova’s getuigen die wel aan politiek mogen doen. Nu wil het, dat de groep SP-leden in Hoorn niet al te groot is. De mensen die de tomaatwaardige acties dienen te ontketenen zijn een flink deel van hun tijd bezig de Hoornse politieke activiteit zo goed mogelijk gezicht te geven. Geen tijd voor rotte tomaten dus.

Hoe rigide kan een partij zijn? Terwijl we in diverse gemeenten in Nederland leren ervaren dat de SP ook bruikbaar is voor de uitvoerende activiteiten in colleges en raden, zegt een uit de stalinistische traditie stammende landelijke kopman dat dit niet de bedoeling is. Volgens Mathé wordt afdeling Hoorn nu afgestraft voor een instemmende houding op voorstellen om over te schakelen naar een partij die ook bestuurlijke verantwoording wil nemen.

Hadden ze maar ook met rotte tomaten moeten gooien.

De SP in Hoorn mag niet meedoen met de komende gemeenteraadsverkiezingen. Hadden ze maar ook met rotte tomaten moeten gooien. Geen woord over de zegeningen die in Hoorn ook dankzij de SP  voor de stad te beurt zijn gevallen. Geen enkele evaluatie van het werk van Nel Douw als wethouder. Hoe moeten wij dan het werk van Nel beoordelen? Natuurlijk zijn er zaken aan te voeren die een veel linksere aanpak hadden kunnen hebben. HOP wrijft haar graag onder de neus dat het vervangen van 23 schoonmaaksters geen links etiket draagt. Moeten wij nu allemaal roepen dat de SP in Hoorn niks voorstelt?

De SP beschikt in den lande en zeker in Hoorn over mensen die naast een goed links hart ook over de durf beschikken compromissen te sluiten met andersdenkenden om zo een stad te dienen. Ik zal de Hoornse SP-fractie missen. Ik zal Nel Douw als wethouder missen. Ik houd mijn hart vast voor de sociale agenda, nu ook binnen de Hoornse PvdA zaken uit de hand zijn gelopen. Hoe zal de volgende raad en het volgende college er uit gaan zien? Hoe tevreden zal het hoofdbestuur van de SP zijn, wanneer rechts Hoorn een soort realistische politiek gaat voeren in het sociale domein?

We maken ons langzaam op voor de komende verkiezingen. Zolang de linkse vleugel geen afstand kan nemen van bijna traditionele onderlinge moordpartijen zal het voor rechtse en lokale partijen een strijd worden met goede vooruitzichten op een royale winst. Het wordt een ongelijke strijd, maar de schuld ligt geheel bij de verliezende partijen zelf.

 

Tags: Column
Deel4Tweet3VerstuurDeel1Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Opgroeien met de jaarmarkt: Blokker viert 40 jaar levendige traditie

    Opgroeien met de jaarmarkt: Blokker viert 40 jaar levendige traditie

    487 lezers
    Deel 195 Tweet 122
  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    3008 lezers
    Deel 1203 Tweet 752
  • Vreemde lucht bij Vomar Hoorn: supermarkt uit voorzorg dicht

    275 lezers
    Deel 110 Tweet 69
  • Terugblik; Veel mensen op de been met Lappendag Hoorn (video’s)

    577 lezers
    Deel 231 Tweet 144
  • Participatieweek Hoogkarspel Zuid; van pizzaparty tot geschiedenislessen en gebiedscafé

    157 lezers
    Deel 63 Tweet 39

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Hoorn Laura op Automobilist (46) rijdt door na aanrijding met voetganger en wordt vervolgens aangehouden in Middenmeer
  • Ivan Hooijman op Droge zomers en stijgende vraag: hoe houden we ons water op peil?
  • Jill Rondhuis op Opgroeien met de jaarmarkt: Blokker viert 40 jaar levendige traditie
  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Harry Schouten op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Vreemde lucht bij Vomar Hoorn: supermarkt uit voorzorg dicht

Enquête beschermd dorpsgezicht Broekerhaven

Hoornse binnenstad wordt openluchtgalerie tijdens ‘Kunst in de Etalage’

Participatieweek Hoogkarspel Zuid; van pizzaparty tot geschiedenislessen en gebiedscafé

Opgroeien met de jaarmarkt: Blokker viert 40 jaar levendige traditie

Stadhuis Enkhuizen 21 augustus tot 11.00 uur gesloten

Gemeentehuis Stede Broec donderdag tot 11.00 uur gesloten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer