
STEDE BROEC – Inwoners van Stede Broec kunnen met snoeiafval van Taxus baccata meehelpen aan het maken van geneesmiddelen tegen kanker. In Taxus baccata zit een stof dat als grondstof wordt gebruikt voor geneesmiddelen tegen kanker. Nu het weer snoeitijd is, kunt u het snoeiafval van deze plant tussen 15 juni en 31 augustus inleveren bij twee inzamelpunten in Stede Broec en zo meehelpen méér geneesmiddelen te maken.
Stichting ‘Vergroot de Hoop’ heeft gemeente Stede Broec gevraagd inzamelpunten aan te wijzen en mee te doen met de actie. De stichting zamelt in heel Nederland het snoeiafval in, zodat er een grote hoeveelheid grondstof voor geneesmiddelen tegen kanker ontstaat.
De gemeente ontvangt voor het ingezamelde taxussnoeiafval € 50,00 per m3 van Vergroot de Hoop. De ontvangen bijdrage schenkt Stede Broec aan een kankergerelateerd goed doel binnen de regio. Er is gekozen voor Inloophuis Pisa in Hoorn.
Wat levert u in?
De waardevolle stof in de plant heet baccatine. Dit zit alleen in zuiver, eenjarig snoeiafval van de Taxus baccata. Hoe zuiverder het snoeiafval, hoe hoger het rendement. Gebruik daarom een zeil of doek om het snoeigroen op te vangen en een zo zuiver mogelijk product aan te leveren. Taxussnoeisel vermengd met aarde, gras of ander groen, is helaas waardeloos.
Waar inleveren?
Heeft u de jonge twijgen van maximaal 30 cm afgeknipt? Lever ze dan in bij Gamma, Industrieweg 15A in Grootebroek of bij tuincentrum Ranzijn, Veilingweg 5 in Bovenkarspel.