• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zaterdag, 19 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Column Sjaak Grosthuizen: Hoorn blijft mij bekoren

by Redactie
5 november 2018
in Hoorn, Nieuws, Skoftig, Sport
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Column Sjaak Grosthuizen: Hoorn blijft mij bekoren
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

3 november 2018 – Column Sjaak Grosthuizen: Hoorn blijft mij bekoren

Kent lokale politiek verrassingen? Jazeker! Een hoop zaken is met redelijke zekerheid te voorspellen. Iedereen, zelfs ikzelf, kan zaken van verre zien aankomen. Dat Menno Jas van de Realistische Partij liever geen statushouders richting Hoorn ziet komen is geen verrassing. Dat de rest van de raad wil laten weten, dat uitsluiten van groepen met urgente woonbehoefte niet door de beugel kan, konden we best vermoeden. Maar dat Menno ten tweede male artikel 1 van de grondwet aanhaalt om juist wel een groep uit te sluiten zag ik niet meteen aankomen. Ik dacht dat hij zijn doel wilde bereiken zonder onzinnige uitspraken te doen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

De vraag was eigenlijk alleen nog: wie begint en wie met wie?

De echte verrassing voor mij en waarschijnlijk vele anderen, was de fusie of de volledige overgave van de Hoornse Seniorenpartij met en aan de FT. Dat kleine partijtjes na de soms absurde versplinterperiode tot het inzicht zouden terugkeren, dat men samen meer kan bereiken dan in je eentje, was voor een aantal insiders iets wat er al een beetje aan zat te komen. De vraag was eigenlijk alleen nog: wie begint en wie met wie?

Dat swingen in de Hoornse politiek usance is, wordt al bijna normaal geacht. De richting van de nieuwe partnerkeuzes is veel meer een verrassing. Neem nu de HSP, die onder aanvoering van Nico Oudheusden en met companen als Conny Ligthert en Nico Mast de zorg voor de ouderen scherp in het oog houdt; die partij gaat op in de FT. En waarom is dat? Ik sprak in afgelopen tijd mensen die meenden dat de Hoornse Onafhankelijke Partij o.l.v. Robert Vinkenborg de beoogde partner zou kunnen worden. Men meende een van de Nico’s zachtjes op de melodie van een oud kinderliedje te horen mompelen: ’Hop, hop, hop naar Robert, dat wordt onze stal, die krijgt ook onze stemmen, maar de rest krijgt niemendal.’

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Ik ontmoette afgelopen zondag Nico Mast bij een gezellig cultureel Stedebroecs gebeuren in Hét Postkantoor en vreemd genoeg beantwoordde hij mijn groet zeer kort en concentreerde zich verder op zijn pauzedrankje. Normaal gesproken overlaadt hij mij met allerlei wetenswaardigheden en standpunten over zaken die de Hoornse politiek betreffen en vele andere zaken. Vreesde hij zijn mond voorbij te praten?

Lekker meesmullen aan de politieke macht van de fractie die nu de grootste is?

En waarom juist de partij gekozen van de geweldige partijvoorzitter van de partij met zijn eigen naam? Toegegeven: de ervaring van deze politieke mastodont overtreft alle huidige raadservaringen. Hij zat al lang in de gemeentepolitiek, toen de oudjes van de ouderenpartij nog in de politieke luiers zaten. Zouden de oudere politici vinden dat hun ouderenbelangen beter behartigd kunnen worden binnen een partij die de mening over alle politieke dossiers op zo’n geheel eigen wijze weet uit te dragen? Heeft de FT, zonder dat het anderen bijzonder opviel, al zoveel betere dingen tot stand weten te brengen voor de ouden van dagen dan de HSP? Of willen ze nu eindelijk ook een deel uitmaken van een coalitie? Lekker meesmullen aan de politieke macht van de fractie die nu de grootste is?

Welke andere samensmeltingen kunnen wij nog verwachten? We hebben nog een paar solisten in de raad. Zou René Assendelft van Hoorn Lokaal ook al op zoek zijn naar een andere fractie? Niet de FT natuurlijk. Dat kent hij al en een ezel stoot zich in het gemeen niet tweemaal aan dezelfde steen. Met VOCHoorn dan? Of zijn die zelf al op zoek naar een nieuwe of oude partner? Terug naar de VVD? Zouden alle partijen en raadsleden die ooit bij de PvdA zaten weer terugkeren in hun moederschoot? Zou de ChristenUnie menen dat het CDA te zeer van God los is om mee samen op weg te gaan? Dat men in die fractie meer met voetbal lijkt te hebben dan met de Bijbel? Ik ben zo benieuwd wat de dochter van Chris de Meij zal vragen, wanneer haar pappa weer eens wat tijd voor haar kan vrijmaken. ‘Pappa, komt de Realistische Partij nu bij de VVD?’ Zal hij daar uitgebreid op ingaan of alleen maar zeggen: ’Niet zulke malle vragen stellen, lieverd. Ik doe nu het licht uit en lekker slapen jij.’

Hoorn blijft mij bekoren, zei ik ooit en daar blijf ik bij.

Tags: Column
Share7Tweet5SendShare1Send
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Uitgebreide procedure plan Appelschenkbos Wognum; meer insprak inzake huisvestingslocatie 300 arbeidsmigranten

    Uitgebreide procedure plan Appelschenkbos Wognum; meer insprak inzake huisvestingslocatie 300 arbeidsmigranten

    886 shares
    Share 354 Tweet 222
  • Stede Broec en Enkhuizen bundelen krachten tegen vaaroverlast; ‘inzet heeft positief maatschappelijk effect’

    89 shares
    Share 36 Tweet 22
  • gmb-2025-317567 : Enkhuizen – Bekendmakingen

    70 shares
    Share 28 Tweet 18
  • AppelschenkBos en Zegersweel kansrijk voor huisvesting buitenlandse werknemers

    1223 shares
    Share 489 Tweet 306
  • College legt twee middelgrote locaties voor de huisvesting van buitenlandse werknemers voor aan gemeenteraad

    141 shares
    Share 56 Tweet 35

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Vernieuwde Raadhuislaan weer open

Stede Broec en Enkhuizen bundelen krachten tegen vaaroverlast; ‘inzet heeft positief maatschappelijk effect’

Historisch schilderij over Willem van Oranje tijdelijk te zien in stadhuis Enkhuizen

Koggenland werkt aan invulling Spreidingswet voor asielopvang; ‘in deze fase geen verdere inhoudelijke mededelingen’

Theaterseizoen in Hoorn start met escape game op het podium

Uitgebreide procedure plan Appelschenkbos Wognum; meer insprak inzake huisvestingslocatie 300 arbeidsmigranten

Nieuw dorpshuis Abbekerk in voorbereiding: bouw start eind 2026

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer