• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 9 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Blog: Wat doet zo’n nuchtere Westfries nou in Amsterdam?

by Redactie
30 december 2019
in Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Blog: Wat doet zo’n nuchtere Westfries nou in Amsterdam?
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

Amber Swier is freelance tekstschrijver en fotograaf bij van Amber. Begin 2019 verhuisde ze naar Amsterdam. Hoe is haar dit bevallen?

Blog: Wat doet zo’n nuchtere Westfries nou in Amsterdam?

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Geboren en getogen in Enkhuizen, maar toch verliet ik begin januari deze mooie havenstad na bijna 22 jaar en ruilde ik haar in voor Amsterdam-Oost. Voor een kamer van 10,5 vierkante meter om precies te zijn. In een appartement op de eerste verdieping, die ik deel met twee huisgenoten. Ja, ik ben zo’n typische millenial, maar ook een nuchtere West-Fries die nieuw geluk zoekt in Amsterdam. Omdat mijn ‘Enkhuizerbed’ te groot is, heb ik eerst de IKEA geplunderd. Toen alle meubels stonden, kocht ik een tweedehandsfiets. Want een nieuwe moet je hier niet kopen. De tactiek is: een zo lelijk mogelijke fiets, het liefst met hier en daar wat ducttape, zodat je stalen ros niet na een avondje stappen met iemand anders mee naar huis gaat.

Mijn hallo’s waren dan ook vaak zonder wederhoor.

Brak naar de supermarkt

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Alles is groter in Amsterdam en mensen leven voor mijn gevoel veel meer op hun eigen eiland. Iemand begroeten op straat? Hier word je aangekeken alsof je gek bent. Het hele ons-kent-ons, waardoor West-Friesland vaak zo knus aanvoelt, is hier veel minder te vinden. Mijn hallo’s waren dan ook vaak zonder wederhoor. Ook heb ik geen idee wie er onder me woont, laat staan in de rest van de straat. Waar ik in Enkhuizen soms de supermarkt vermeed als ik heel brak was, omdat ik geen bekende tegen wilde komen, stap ik hier in Amsterdam op zondagochtend in mijn trainingspak en met een knot op mijn hoofd rustig de Albert Heijn in. Dit geeft een gevoel van vrijheid, want ‘niemand kent je toch’. In West-Friesland moet je uitkijken dat je niet het gesprek van de dag wordt, maar de Amsterdammers boeit het gewoon niet.

Paaldansen en boksen

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

Naast werken en wonen hoort ook sporten. Er ging hier een wereld voor me open. Van paaldansen tot boksen, van yoga tot high intensity intervaltrainingen en van buitenzwemmen tot stretchinglessen: het kan hier allemaal. Dit grote aanbod is voor iemand zoals ik, die zich niet lang kan binden aan een sport, echt een uitkomst. Maar aan de keerzijde maakt dit wel dat het vaak erg onpersoonlijk is. Het kletsen na samen zweten en ploeteren zit er haast niet in.

Je hebt hier echt alles. Écht. En het zit allemaal ook nog om de hoek of redelijk dichtbij. Dat zorgt ervoor dat de Amsterdamse parken zo gezellig zijn op een zomerse dag, er een groot aanbod is in horeca, ik meerdere keren last-minute naar optredens in de buurt ben gegaan en ik veel leuke, kleine winkels bezoek. Verdwalen in deze stad is bijna dagelijkse kost en gehaast fietsen door de regen is een tweede natuur geworden.

Geluk vind je in Amsterdam in de vorm van vrijheid. In het doen en laten wat je wil en niemand die daar last van heeft. In het vieren dat iedereen verschillend is en welkom is in deze grote stad. Nu ik hier al bijna een jaar woon, heb ik al redelijk wat voor- en nadelen van deze stad ondervonden. Welke stad mijn favoriet is? Dat doet er niet toe. Ik voel me in beide thuis en ik zit net zo graag op een terras in Amsterdam als in Enkhuizen. Het is allebei skôftig mooi.

Share76Tweet47SendShare13Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

    Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

    190 shares
    Share 76 Tweet 48
  • Terugblik op feestje 40 jaar Dijkpop; foto’s en aftermovie

    156 shares
    Share 62 Tweet 39
  • Tijdelijke regeling ‘Samenwonen op proef’ van WerkSaam wordt verlengd

    152 shares
    Share 61 Tweet 38
  • Hoorn stopt met toepassing staalslakken en vervangt bestaande funderingen bij onderhoud

    556 shares
    Share 222 Tweet 139
  • Bouw eerste woningen in Poort van Hoorn van start

    413 shares
    Share 165 Tweet 103

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Terugblik op feestje 40 jaar Dijkpop; foto’s en aftermovie

Raadkrachtige vrouwen: steeds meer Hoornse vrouwen willen politiek actief worden

Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

Tijdelijke regeling ‘Samenwonen op proef’ van WerkSaam wordt verlengd

Jongerenwerk Medemblik organiseert plezier en actie in de zomervakantie

Bouw eerste woningen in Poort van Hoorn van start

Museumstoomtram krijgt prominente plek in stationsgebied Hoorn; deel activiteiten naar Zwaag

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer