MEDEMBLIK – Een groot deel van de bussen van het openbaar vervoer is aangepast voor mindervaliden en ouderen. Een tweede stap is het aanpassen van de haltes. Dit om het in- en uitstappen voor deze reizigers makkelijker te maken.
In de gemeente Medemblik zijn veel bushaltes, zowel in het centrum als in het buitengebied. In het verleden zijn er al haltes toegankelijk gemaakt, maar niet allemaal.
Aanpassen haltes
Daarom gaat de gemeente Medemblik de overige haltes in het eerste kwartaal van dit jaar aanpassen. Inwoners die nabij deze haltes wonen ontvangen informatie per brief.
Deze aanpassingen zijn een gevolg van landelijk– en Europees beleid om ook minder mobiele mensen beter in staat te stellen om met het openbaar vervoer reizen. De gemeente Medemblik heeft van de provincie Noord-Holland subsidie gekregen om dit mogelijk te maken.