• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zaterdag, 24 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: Licht!

Door Redactie
26 november 2020
in Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Peter Ursem: Licht!

Foto Alex Gitzels/Westfriesland Media

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

25 november 2020 – Column Peter Ursem: Licht!

Er zijn lichtpuntjes in deze sombere tijden! Ongetwijfeld een heleboel lichtpuntjes voor elke afzonderlijke Westfries, maar ik bedoel een lichtpunt – laten we het niet kleiner maken dan het is – voor alle Westfriezen. Voor alle Westfriezen, maar voor de Westfriezen in Stede Broec, Enkhuizen en Drechterland in het bijzonder.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Nu is het heel goed denkbaar dat een flink deel van de bewoners in Westfriesland geen Westfriese wortels heeft en zich op enige afstand nog steeds Amsterdammer wanen, of Turk of … noem maar een oord waar de wortels wel liggen. Dat neemt niet weg, dat ieder die in dit deel van Noord-Holland woont door mensen buiten de regio wel zo gezien wordt. En, wanneer je woonachtig bent in een van de kernen van de gemeenten, ben je voor de doorsnee Amsterdammer gewoon een boer.

Het gaat erop lijken dat de identiteit van burgers uit de netgenoemde gemeenten een boost lijkt te krijgen. De drie gemeenten hebben vijf jaar geleden afgesproken diverse administratieve beslommeringen gezamenlijk aan te pakken. Iets dergelijks heeft mogelijkheden om er bestuurlijk en financieel heel goed uit te springen. De afgelopen vijf jaar hebben echter, dankzij de drie gemeenteraden, niet het succes opgeleverd dat men verwachtte. Dat is voor velen buiten de politiek heel goed te begrijpen.

‘Oh, lokaal politicus let op u saeck’

Ik wil hier niet de 53 raadsleden van de 20 fracties de schuld geven van alles wat er binnen de SED-afspraken mis ging. Een krenterige regering en corona en misschien nog een onwillig aanwijsonderwerp zullen zeker ook moeten worden meegewogen, maar de lieden die door de stemgerechtigden in die drie gemeenten aan de touwtjes mochten trekken hebben inderdaad met de beste lokale bedoelingen aan touwtjes getrokken, waardoor miljoenen meer zijn uitgegeven dan je voor dat geld aan resultaten had mogen verwachten. ‘Oh, lokaal politicus let op u saeck’ is een geuzenlied dat in de achterhoofden van elk van de leden van 20 fracties bleef doorklinken.

Om te voorkomen dat burgemeesters en wethouders teveel hun eigen gang gaan willen raadsleden met hun achterbannen dat er wel een beetje grip wordt gehouden op de gang van zaken, want daar zit je voor in de politiek. En zolang er geen sprake is van een fusie van de drie gemeenten, zal moeten voorkomen worden dat één van de drie gemeenten meer zal profiteren van de samenwerking. En daar, bij die raadsleden, die lokale politici die onverminderd dapper pal willen staan voor de burgers van hun eigen gemeente, lijkt een besef wakker te worden. Een besef, dat wanneer dat doordringt tot elk van de 53 raadsleden, jaarlijks een gigantisch geldbedrag kan opleveren.

En medewestfriezen, er gloort nog meer licht!

De klankbordgroep van raadsleden van Stede Broec, Enkhuizen en Drechterland zagen in deze adventstijd iets verderop langs het tijdspad een licht. Het licht, zou ik met enige ontroering willen zeggen. Er zou veel geld kunnen worden bespaard, wanneer niet drie gemeentekantoren, maar slechts één gezamenlijk kantoor wordt ingericht. En medewestfriezen, er gloort nog meer licht! Wellicht werd je verteld, als door een stem uit een nog niet nader begrepen hoogte, dat we als complete regio van oostelijk Westfriesland ooit gaan horen tot de top tien regio’s van heel Nederland! Burgemeester Jan Nieuwenburg liet zich, parmantig voortstappend in een Hoornse winkelstraat, fotograferen door een fotograaf van de regionale krant en hij vertelde dat er, as we speak, gezamenlijke Westfriese projecten van start zijn gegaan. Het zijn de burgemeesters, wel potjandrie: onze burgemeesters, die de weg naar een prachtige regionale toekomst al zijn ingeslagen.

Laten wij hen volgen!

Tags: ColumnPeter UrsemSED Gemeenten
Deel53Tweet33VerstuurDeel9Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • Veel rook bij uitslaande brand in schuur aan de Zuiderdracht in Oosterblokker; NL ALert verzonden

    Veel rook bij uitslaande brand in schuur aan de Zuiderdracht in Oosterblokker; NL ALert verzonden

    7741 lezers
    Deel 3096 Tweet 1935
  • Van den Berg Surf // Snow stopt per direct: ‘Een moeilijke maar noodzakelijke beslissing’

    8602 lezers
    Deel 3441 Tweet 2151
  • Jan Reek Natuursteen wint Westfriesland Meer Prijs op ondernemersgala

    2089 lezers
    Deel 836 Tweet 522
  • Man (23) uit Hoorn aangehouden voor betrokkenheid bij incident met zwaargewonde op dak

    1811 lezers
    Deel 724 Tweet 453
  • Fractie Tonnaer en Sociaal Hoorn willen inzet varkens; college vindt dit niet nodig

    119 lezers
    Deel 48 Tweet 30

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Veel rook bij uitslaande brand in schuur aan de Zuiderdracht in Oosterblokker; NL ALert verzonden

Fractie Tonnaer en Sociaal Hoorn willen inzet varkens; college vindt dit niet nodig

Groen licht voor inwonersinitiatieven in Drechterland; groenfonds, kerststal en trekker

Extra steun voor inwoners Hoorn met een laag inkomen

Het Koggeschip (Medemblik) wint posterwedstrijd Expeditie Duurzaam

Gemeenteraad stelt profiel op voor nieuwe burgemeester: energiek, benaderbaar en betrokken

Drie zonneweiden gaan inspraakfase in: plannen stap dichter bij vergunning

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer