• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
maandag, 14 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column: Peter Ursem: Nog steeds

by Redactie
24 september 2020
in Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Column: Peter Ursem: Nog steeds

Foto Alex Gitzels/Westfriesland Media

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

23 september 2020 – Column: Peter Ursem: Nog steeds

Nog steeds kermt de wereldbevolking onder de verschrikkingen van het coronavirus. Het moet eens ophouden, wordt gekreund. Ik wil niet meer, verzuchten velen die een heel vrijblijvend beeld hebben van vrijheid. Op het moment dat eigenlijk iedereen, op de ondernemers na die hun omzet door de pandemie enorm hebben zien groeien, bijna het punt bereikt dat het geloof postvat dat bidden misschien zou kunnen helpen, slaat het virus met een vernieuwde heftigheid weer toe. De toegezegde tweede golf spoelt in alle heftigheid weer over ons heen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Hoewel er ook bofkonten zijn die in een tamelijk geïsoleerd stukje Nederland buiten de grote steden wonen en niet of nauwelijks in contact komen met grootstedelingen of mensen die regelmatig contacten onderhouden met deze zwaar geïnfecteerde bevolkingsgroep, is er altijd voor een kans om de gevreesde aandoening te krijgen. In de grote steden zijn het vooral de jongeren die bewijzen dat het virus makkelijk over te dragen is. En juist onder deze bevolkingsgroep klinkt de roep om intrekken van elke maatregel het luidst.

Alleen samen krijgen wij de overheid onder controle.

De mensen die een enorme invloed uitoefenen op jongeren door te dienen als voorbeeld van hoe je wereldje er ook ideaal kan uitzien als je maar goed kijkt en luistert naar hun wijze lessen behoren niet altijd tot het slimste deel van de bevolking. Deze week kunnen we van een aantal onder hen zeggen dat het volgen en opvolgen levensgevaarlijk is. Zij gebruiken hun eigen naam en beeltenis om deze krankzinnige boodschap de wereld in te sturen: Alleen samen krijgen wij de overheid onder controle.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Ik weet nu dat ik hen nu en tot in de verre toekomst beschouw als volkomen idioot en blaaskaak. De volgende personen kun je dus voortaan als zodanig beschouwen. Famke Louise, Thomas Berge, Gers Pardoel, Tim Douwsma, Bizzey, Brace, Mental Theo en Paul Elstak. Zij zijn dus bewezen idioot. Zij sporen niet en vaker dan één keer kennis nemen van hun gedachten en meningen kan een aanslag betekenen op je eigen gezondheid. Roken is gezonder. (En natuurlijk is dit geen aansporing om maar te gaan roken!) Deze figuren zijn door een hele grote groep voornamelijk jongere mensen tot BN’er gebombardeerd. Helaas zegt dat iets over de verwachtingen die wij moeten hebben over een griezelig groot deel van de Nederlandse bevolking.

Ik ben best bereid om te geloven dat onze overheid, onder leiding van Mark Rutte en Hugo de Jonge, in hun pogingen het land te redden een paar steekjes heeft laten vallen; dat het wel of niet verstrekken van hulpmiddelen met iets meer waarheidsgehalte had kunnen worden verklaard of dat het testen op corona iets soepeler geregeld had gekund. Je kunt mij zelfs een beetje laten geloven dat het overgrote deel van de Nederlandse bevolking wel goed bij hun hoofd is en de redelijkheid van voorgestelde maatregelen begrijpt. Ik doe zelfs mijn best om zelf op deze manier op anderen over te komen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

Ik weet niet of het doenlijk is alle namen van de gestoorde ontkenners te onthouden. Ik sla wel de namen uit mijn familie-, vrienden- en kennissenkring op die volgeling van de genoemden en hun gelijkdenkenden blijken te zijn. Wie fan is van Tim Knol, die muzikaal op deze gekte reageerde, mag echter rekenen op enige coulance en misschien ga ik zijn liedjes ook eens waarderen.

Tags: Columncorona
Share45Tweet28SendShare8Send
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Politie zoekt mogelijk slachtoffer van aanranding in trein Enkhuizen naar Hoorn

    Politie zoekt mogelijk slachtoffer van aanranding in trein Enkhuizen naar Hoorn

    1030 shares
    Share 412 Tweet 258
  • Prutrace De Weere 2025: Uitslag, video en foto’s van de (kids)prutrace

    263 shares
    Share 105 Tweet 66
  • Nieuwe stap voor woonwijk Hoogkarspel Zuid: inzet eerste fase bouw van circa 300 woningen

    97 shares
    Share 39 Tweet 24
  • Prutrace De Weere 2025: Prutrace vanaf de winnaar – deel 1 (foto’s)

    99 shares
    Share 40 Tweet 25
  • Prutrace De Weere 2025: Prutrace deel 2 (foto’s)

    107 shares
    Share 43 Tweet 27

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Nieuwe stap voor woonwijk Hoogkarspel Zuid: inzet eerste fase bouw van circa 300 woningen

De Weelen krijgt vijf hectare extra bos: uitbreiding sluit aan op bestaand natuurgebied

Allemanshuis Ursem: een dorpsinitiatief voor een levendige ontmoetingsplek

Fietspad langs Provincialeweg krijgt opfrisbeurt: breder, veiliger en comfortabeler

Burgemeester Wortelboer vol lof voor hulpverleners ongeval Drechterlandseweg

Zomeravondconcert Maurits Bunt

Doorbraak ontwikkeling voormalig stadhuis Medemblik; ‘hernieuwd vertrouwen’ en vastgestelde planning werkzaamheden

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer