• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 19 augustus 2025
  • Login
OnsWestfriesland
Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Column Peter Ursem: De bal is rond

Door Redactie
9 september 2021
in Hoorn, Nieuws, Opmeer, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Peter Ursem: De bal is rond

Beeld unsplash.com/@wesleyphotography

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

8 september 2021 – Column Peter Ursem: De bal is rond

Hoe krijg je als gemeentebestuur weer zeggenschap over voetbalvelden? Dat is een lastig te beantwoorden vraag, zowel in Hoorn als in Opmeer. In Hoorn mag een wethouder proberen van twee clubs één te maken, zodat er een sportcomplex vrij komt voor mooie plannen. In Opmeer ligt midden in het dorp een voetbalveld. De voetbalclub HOSV heeft aangegeven het B-veld niet meer nodig te hebben. Op zo’n stuk vrijgekomen grond kan ook deze gemeente mooie toekomstplannen verwezenlijken. Een ‘Knarrenhof’ of een gezondheidscentrum of, omdat er toch een sportief verleden plakt aan de hoeveelheid vierkante meters, een openbaar beweegpark.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

De gemeente loerde al eerder op de lap grond, maar de voetbalvereniging was niet te vermurwen om het hele sportterrein te verruilen voor iets wat verderop in de gemeente gelegen minder inkomsten zou generen omdat dan ook de nieuw te bouwen kantine minder door andere clubs zou worden gebruikt. Zij zijn gekke Gerritje niet en dat mag het gemeentebestuur best weten.

Nu is de lap grond niet van de voetbalmensen, maar ook niet van de gemeente. Het behoort aan de Diaconie van de Protestantse gemeente Midden Westfriesland. Die doet er ook niet veel meer mee dan in erfpacht te geven aan de gemeente, maar wanneer er wat anders van wordt gemaakt dan een voetbalveld, willen ze wel de vinger in de pap houden. Ze hebben de wens dat er ‘een ontwikkelingsvisie komt voor het hele gebied’.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

in hoeverre valt er bij de voetballers te scoren?

Het lijkt erop dat eerder genoemde invulideeën de zegen kunnen hebben van de diaconie. Maar in hoeverre valt er bij de voetballers te scoren? Een eerder idee, om daar een Integraal KindCentrum te vestigen kwam nauwelijks verder dan de middenstip. De gemeentepolitiek gaat het echter hebben over ideeën betreffende het hele terrein, inclusief het A-veld en hoogstwaarschijnlijk de kantine.

Daarover lijkt een misverstand te zijn tussen de politiek en de voetballers. Gaan de mooie plannen alleen uitgevoerd worden op het veld dat toch niet gebruikt wordt door de voetballers of betreffen ze het hele terrein? Apart dat de wethouder en de voetbalvoorzitter daar een geheel verschillend idee over hebben. Denken de mannenbroeders van de Diaconie van de Protestantse gemeente Midden Westfriesland daar ook zo over?

Wie heeft de meeste rechten op meeprofiteren van opbrengsten van het veld

Ik probeer te begrijpen dat de Diaconie van de Protestantse gemeente Westfriesland ook nog steeds wil meebeslissen over wat er met hun grond gebeurt. De gemeente Opmeer betaalt al jaren de erfpacht over het stuk land en wanneer er een minder profane invulling dan voetbal wordt voorgesteld, dan zal zelfs daar een goed gesprek over moeten volgen. Zou de Diaconie het bedrag van erfrecht verhogen, wanneer gaat blijken dat het nieuwe gebruik profijtelijker is voor de gemeente Opmeer? Wie heeft de meeste rechten op meeprofiteren van opbrengsten van het veld, de gemeente Opmeer of de Prostestantse gemeente? En, hoe hard kunnen de politici van Opmeer het spel spelen over het gebruik van het complete veld?

Dit spel wordt gespeeld door partijen die alle de beste bedoelingen hebben voor de eigen goegemeente. De voetbalclub, die door ruimte te bieden aan andere clubs het eigen spel en spul beter optimaal kunnen houden; de gemeente Opmeer door noodzakelijke woonruimte te scheppen voor een deel van de bevolking of iets te creëren waarin in principe alle burgers hun voordeel mee kunnen doen of de Protestantse gemeente die er een noodzakelijke inkomstenbron aan wil houden zonder dat er al te commerciële doelen mee worden beoogd.

Ook in Hoorn is het mogelijk, dat een voetbalvereniging de besluitvorming kan gijzelen. Wanneer ik clubbaas zou zijn, zou ik ook het onderste uit de kan willen halen. De leden zouden niet minder eisen. Doch de gemeentekas op peil houden is een van de grootste wensen van alle politieke fracties. Zou een diaconie ook een dergelijke instelling hebben? Zouden de protestantse diakens ooit het stuk grond volledig in eigen beheer willen terug hebben om er weer heel eigen dingen op te doen? Dingen die dan geheel passen binnen het protestantse gedachtegoed? Zou die invulling dan dichter staan bij de wensen van de gemeente of van de voetballers? Ik ben toch benieuwd geworden hoe dat balletje zal rollen.

 

Tags: ColumnHOSVOpmeerPeter Ursemvoetbalvelden
Deel34Tweet21VerstuurDeel6Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populair afgelopen 24 uur

  • Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

    2686 lezers
    Deel 1074 Tweet 672
  • Griezeldorp Zwaag komt tot leven: kinderen bouwen eerste middag met hulp van ouders aan hun spookhut (foto’s)

    346 lezers
    Deel 138 Tweet 87
  • Schietincident aan Nieuwe Noord in Hoorn; politie zoekt getuigen

    1099 lezers
    Deel 440 Tweet 275
  • Terugblik; Veel mensen op de been met Lappendag Hoorn (video’s)

    290 lezers
    Deel 116 Tweet 73
  • Knuffels, kleurexplosies en kermisbeats: Kermis Hoorn bruist van energie (foto’s)

    1825 lezers
    Deel 730 Tweet 456

Advertentie

Recente reacties op artikelen

  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Harry Schouten op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Stefan Kok op Droge zomers en stijgende vraag: hoe houden we ons water op peil?
  • Esther Scheper-van Der Meer op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel
  • Elly Mey op Aanpassing toegang restaurant De Woeste Hoogte: tijdelijk afsluiting N307 Westfrisiaweg in Bovenkarspel

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Griezeldorp Zwaag komt tot leven: kinderen bouwen eerste middag met hulp van ouders aan hun spookhut (foto’s)

Spreekuren Schuldhulpverlening gaan niet door

Terugblik; Veel mensen op de been met Lappendag Hoorn (video’s)

Laat je verrassen: Hoorn opent het culturele seizoen met feest en verbeelding

Droge zomers en stijgende vraag: hoe houden we ons water op peil?

NK Skeeleren op 22 en 23 augustus in Medemblik; veel lokaal talent aan de start

Zomeravondconcert Claire Janezic

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer