• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
maandag, 14 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Medemblik

Meccanoweekend 28 en 29 augustus & vaartochten bij Stoommachinemuseum

by Redactie
18 augustus 2021
in Medemblik, Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Meccanoweekend 28 en 29 augustus & vaartochten bij Stoommachinemuseum
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

MEDEMBLIK – Bij het Nederlands Stoommachinemuseum, gevestigd in het voormalig stoomgemaal Vier Noorder Koggen, tonen leden van het Meccano Gilde Nederland op zaterdag 28 en zondag 29 augustus hun mooiste creaties. Vele generaties zijn opgegroeid met Meccano. Het nostalgisch montagespeelgoed bestond uit meer dan 400 onderdelen die met boutjes en moertjes aan elkaar bevestigd werden.

Frank Hornby (1863-1936), de uitvinder van Meccano, was een boekhouder in Liverpool die op het idee kwam duurzaam speelgoed voor zijn twee zoontjes te maken. Rond 1900 bouwde hij bruggen, kranen en vrachtwagens van blik. In 1907 begon hij een werkplaats in Liverpool. Hij registreerde dat jaar ook de merknaam Meccano die vanaf dat moment op alle bouwpakketten prijkte. Al gauw groeide het bedrijf en in de eerste helft van de vorige eeuw was Hornby de grootste speelgoedfabrikant ter wereld. Meccano was vooral favoriet bij jongens, maar ook volwassenen waren én zijn nog altijd enthousiast over dit constructiespeelgoed.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Rondvaarten stoomschip Christiaan Brunings

De Christiaan Brunings, ijsbreker en oud-directievaartuig van Rijkswaterstaat gebouwd in 1900, stoomt dit weekend op naar Medemblik om af te meren aan de steiger in de stoomhaven tegenover het museum. Sinds 1968 is het schip eigendom van het Scheepvaartmuseum in Amsterdam en behoort tot het Varend Erfgoed. Meevaren met dit alleroudste varende kolengestookte stoomschip van Nederland? Reserveer dan een ticket à € 10 (verkrijgbaar aan de kassa) voor een rondvaart van een uur over het IJsselmeer via 0227 544732. Rondvaarten met maximaal 30 passagiers vertrekken zaterdag en zondag om 11.00, 13.00 en 15.00 uur vanaf de stoomhaven in het IJsselmeer.

Rondvaarten Koggevaarder

Schipper Rob Smak van de Koggevaarder neemt zijn passagiers in een klein uur mee langs de mooiste plekken rondom Medemblik. Rondvaarten vertrekken zondag vanaf het museum om 13.00, 14.00 en 15.00 uur. Tarieven combinatieticket museumbezoek én rondvaart: kinderen 5 tot 12 jaar € 12,50, vanaf 13 jaar en volwassenen € 15. Museumkaarthouders betalen € 8. Reserveren combinatieticket via 0227 544732.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Het museum is onder stoom en de machines draaien zowel binnen als buiten in de machinetuin.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT
Tags: medemblikNederlands Stoommachinemuseum
Share36Tweet23SendShare6Send
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Politie zoekt mogelijk slachtoffer van aanranding in trein Enkhuizen naar Hoorn

    Politie zoekt mogelijk slachtoffer van aanranding in trein Enkhuizen naar Hoorn

    1030 shares
    Share 412 Tweet 258
  • Prutrace De Weere 2025: Uitslag, video en foto’s van de (kids)prutrace

    263 shares
    Share 105 Tweet 66
  • Nieuwe stap voor woonwijk Hoogkarspel Zuid: inzet eerste fase bouw van circa 300 woningen

    97 shares
    Share 39 Tweet 24
  • Prutrace De Weere 2025: Prutrace deel 2 (foto’s)

    107 shares
    Share 43 Tweet 27
  • Prutrace De Weere 2025: Prutrace vanaf de winnaar – deel 1 (foto’s)

    102 shares
    Share 41 Tweet 26

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Nieuwe stap voor woonwijk Hoogkarspel Zuid: inzet eerste fase bouw van circa 300 woningen

De Weelen krijgt vijf hectare extra bos: uitbreiding sluit aan op bestaand natuurgebied

Allemanshuis Ursem: een dorpsinitiatief voor een levendige ontmoetingsplek

Fietspad langs Provincialeweg krijgt opfrisbeurt: breder, veiliger en comfortabeler

Burgemeester Wortelboer vol lof voor hulpverleners ongeval Drechterlandseweg

Zomeravondconcert Maurits Bunt

Doorbraak ontwikkeling voormalig stadhuis Medemblik; ‘hernieuwd vertrouwen’ en vastgestelde planning werkzaamheden

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer