• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
dinsdag, 1 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Regio aanpak jongeren en zij-instromers voor baan in de transport en logistiek

by Redactie
1 september 2021
in Nieuws, Westfriesland Regio, Westfrieslandinbedrijf
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Regio aanpak jongeren en zij-instromers voor baan in de transport en logistiek
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

REGIO – Het onderwijs en bedrijfsleven slaan de handen ineen om het toenemende tekort aan goed opgeleide werknemers in de sector Transport en Logistiek terug te dringen. Door de vergrijzing en de jaarlijks verminderde instroom van studenten dreigt de groei in de sector Transport en Logistiek in Noord-Holland in de knel te komen. Om dit te voorkomen is het actieplan Logmotion opgesteld om jongeren en zij-instromers in Noord-Holland Noord en Zaanstreek-Waterland te interesseren voor een mbo-opleiding en een baan in de sector Transport en Logistiek.

Om het actieplan uit te kunnen voeren heeft het Horizon College, als penvoerder, een subsidieaanvraag gedaan bij het Regionaal Investeringsfonds (RIF). Met het project is een bedrag van 2,5 miljoen euro gemoeid. Het bedrag omvat overheidssubsidie, een financiӫle bijdrage van het onderwijs en arbeidsuren/materialen van de partnerbedrijven.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Vernieuwing en verrijking van het onderwijs

Logmotion gaat 1 september 2021 van start, voor de duur van vier jaar. Danica Zewald van het Horizon College is de projectleider van Logmotion. Zij legt uit wat er op stapel staat: “Logmotion gaat voor een verrijking en vernieuwing van het onderwijs zorgen. We gaan het bedrijfsleven meer bij het onderwijs betrekken, met meer praktijk in de lessen en meer lessen op locatie. We gaan twee fieldlabs ontwikkelen waar studenten in een simulatieomgeving nieuwe technieken leren. Alle inspanningen moeten ervoor zorgen dat de mbo-opleidingen Transport en Logistiek en Bedrijfsautotechnicus aantrekkelijker worden en meer studenten aantrekken. We willen een groei van 30% van het aantal studenten realiseren in 2025.”

Lege schappen in de supermarkten

Het bedrijfsleven onderstreept het belang van het project. Jacco Rijkhoff van LVS Trucks uit Zwaag: “Als we dit project niet uitvoeren dan komen voertuigen stil te staan en zijn er lege schappen in de supermarkten omdat er onvoldoende mensen zijn om de voertuigen op de weg te houden. Daarom gaan we gastlessen geven, excursies organiseren en bieden we stages en materialen aan.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Zaadveredelingsbedrijf Bejo uit Warmenhuizen is ook aangesloten bij Logmotion. Mattijs de Vries: “De techniek binnen onze sector gaat zo snel waardoor het belangrijk is dat onderwijs en bedrijfsleven samenwerken. De sector is altijd in beweging en ontwikkeling. Als wij dit project nu niet oppakken dan ontvangt de agrariӫr zijn zaden niet op tijd en krijgt de consument z’n wortel en kool niet meer op z’n bord. Daarom willen we met dit project meer studenten opleiden zodat ze na hun studie bij ons aan de slag kunnen.”

De cijfers

Binnen de sector Transport en Logistiek wordt de komende vijf jaar een enorme groei verwacht; logistiek medewerkers +52%, chauffeurs + 39% en planners +18%. Concreet betekent dit dat er in de regio Noord-Holland Noord en Zaanstreek-Waterland per jaar circa 1400 banen beschikbaar zijn, maar de uitstroom van nieuwe studenten slechts in de helft voorziet. Het gaat om de opleidingen Chauffeur Wegvervoer, Manager Transport & Logistiek, Logistiek Medewerker, Logistiek Teamleider en Bedrijfsautotechnicus.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

De partners van Logmotion

De samenwerkende partijen bevinden zich in het gebied Noord-Holland boven het Noordzeekanaal. Dit zijn: Horizon College, Regio College, STO Noord-Kennemerland, STO West-Friesland, STO Kop van Noord-Holland, Bakker & Schilder Transport, Bejo, Brakenhoff, Breedijk Transport, Burg Group, Gomes N-H BV, Hanos, Hessing BV, Hoekstra Opleidingen, Kees Koopman Transport BV, LVS Trucks, Racktime, Scania, Simon Loos, Sectorinstituut Transport & Logistiek en PDZ Uitzendbureau.

Geïnteresseerde bedrijven kunnen nog aansluiten bij Logmotion. Projectleider Danica Zewald: “Hoe meer bedrijven meedoen, hoe beter. Zo kunnen we gezamenlijk de schouders eronder zetten om krapte op de arbeidsmarkt te voorkomen.”

Bijgevoegd een video over het project: bekijk de video hieronder.

 

Tags: banenLogistieklogmotionTransport
Share97Tweet61SendShare17Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Dinsdag waterspektakel voor verkoeling door brandweer in Hoorn

    Dinsdag waterspektakel voor verkoeling door brandweer in Hoorn

    1280 shares
    Share 512 Tweet 320
  • Waterspektakel in Julianapark met hulp van brandweer Hoorn

    537 shares
    Share 215 Tweet 134
  • Waterfestijn in speeltuin Spoorsingel Bovenkarspel

    484 shares
    Share 194 Tweet 121
  • Waterfestijn bij de haven in Opmeer op dinsdagavond

    443 shares
    Share 177 Tweet 111
  • Maandag waterpret op Speeleiland Kadijken met brandweer Enkhuizen

    297 shares
    Share 119 Tweet 74

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Startersloket Kennisbank

50 Jaar tennisvereniging Drieban in Hem; ‘ontmoetingsplek en plek voor verbinding’

Twee nieuwe aanhoudingen in onderzoek naar overleden man uit Hoorn

Zeskamp kermis Zwaagdijk-West (foto’s)

Waterpret voor jong en oud in Wervershoof

Waterfestijn op komst in Hoogkarspel

Waterspektakel in Julianapark met hulp van brandweer Hoorn

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer