• Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
zondag, 3 juli 2022
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
  • Nieuws
    • 112NHN
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Video’s
  • Sport
  • Vacatures
  • Fotos
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
  • Nieuws
    • 112NHN
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Video’s
  • Sport
  • Vacatures
  • Fotos
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Geen resultaat
Bekijken resultaten
Advertentie

Soldaat Van Oranje blijft al 3000 voorstellingen schitteren met geluidsysteem uit Zwaag

Door Redactie
9 juni 2022
in Hoorn, Nieuws, Westfrieslandinbedrijf
Leestijd:2 minuten
A A
0
Soldaat Van Oranje blijft al 3000 voorstellingen schitteren met geluidsysteem uit Zwaag
252
LEZERS
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen
Advertentie

ZWAAG – Wat hebben Soldaat van Oranje de musical, Martin Garrix’s STMPD studio en Pathé Tuschinski met elkaar gemeen? Een geluidssysteem van Alcons Audio uit Zwaag. De show opende haar deuren in oktober 2010 en sindsdien is de musical gespeeld voor een publiek van meer dan 3,2 miljoen, een mijlpaal van 3000 voorstellingen en werd daarmee de langstlopende en verreweg grootste theaterproductie ooit opgevoerd in Nederland.

Bijzonder aan deze productie is het draaiende platform in het midden van de zaal, waarop het 1100-koppig publiek zich bevindt. Het platform draait rond van decor naar decor en terwijl het publiek draait, verplaatsen de spelers zich voor de volgende scene naar het volgende decor. Deze ongebruikelijke opstelling was niet alleen een uitdaging voor de projectie van beelden, maar ook voor de geluidsontwerper Jeroen ten Brinke, want het geluid moest aan een aantal belangrijke voorwaarden voldoen. “Als Nederlandse fabrikant vinden we het een eer dat Alcons het belangrijkste huissysteem is in een productie die zo’n krachtig verhaal over ons erfgoed vertelt”, zegt Tom Back, medeoprichter van Alcons Audio, dat in 2022 haar 20 jarig bestaan zal vieren.

Tekst loopt door onder deze advertentie

Geluidssysteem

De Alcons line-array luidsprekers werden zo geïnstalleerd, dat bij het draaien van het platform de rechter boxen de linker boxen van de volgende scene werden, waardoor het geluid vloeiend overgaat. “De helderheid en verstaanbaarheid van het Alcons geluidsysteem is zeer hoog, hetgeen essentieel is voor de versterking van stemmen in een musical”, zegt Jos Diergaarde, geluidstechnicus betrokken sinds de start van de Soldaat van Oranje productie.

Meernieuws

Polytechniek overgenomen door Schadenberg Groep

Westfriese bedrijventerreinen energieneutraal in 2040; banken, bedrijven en (semi)overheid werken samen

Aanrijding bij NS Station Kersenboogerd; veel hulpdiensten ter plaatse

Column Peter Ursem: Medembliksemse boel

Burgemeester Hoorn; ‘geen dwang om vertegenwoordiger van Farmers Defence Force spreektijd te gegeven tijdens het congres’

Vrijdag starten internationale inline-skate wedstrijden bij Radboud; “de prestige is erg hoog”

“We zijn enorm trots dat de apparatuur bij Soldaat van Oranje zo feilloos functioneert”, zegt Tom met een glimlach, “hoewel we daar niet verbaasd over zijn! Omdat het een technische productie is waar mensen nog jaren over napraten, door sommigen wordt het zelfs ‘musical v2.0’ genoemd, zijn we alleen maar trotser om hier deel van uit te maken. We hopen echt dat de productie – en de Alcons-luidsprekers erin – nog jaren blijft bestaan en ook dat de productie een internationaal succes zal worden.”

Alcons

Het bedrijf is naar eigen zeggen een van Europa’s toonaangevende ontwikkelaars en fabrikanten van professionele geluidssystemen voor kwaliteitsbewuste klanten in de bioscoop-, installatie- en verhuur/touring-industrie. Naast het hoofdkantoor in Zwaag heeft het bedrijf een kantoor in de Verenigde Staten en Duitsland en vele toegewijde dealers over de hele wereld.

 

Sinds de oprichting van het bedrijf in 2002 heeft oprichter Tom Back een team van audio-experts samengebracht, die elk meer dan 25 jaar ervaring hebben in de ontwikkeling, productie en marketing van professionele geluidssystemen. Alle luidsprekers en versterkers/processor van het bedrijf worden in eigen huis ontwikkeld en geproduceerd, waarbij traditioneel vakmanschap wordt gecombineerd met de nieuwste technologieën, materialen en productieprocessen.

Alcons geluidsystemen zijn geplaatst bij toonaangevende studio’s zoals Martin Garrix’s STMPD studio, maar ook in Pathé Tuschinski, American Legion Hollywood, Levels Audio studios Hollywood, Hamilton the Musical, Hadestown the Musical, Broadway New York NY and West-End London, Google/YouTube, NBC Universal Pictures, Walt Disney, St. Patrick’s Cathedral New York USA, Red Bull’s Hangar-7 Austria en vele andere projecten wereldwijd.

Tags: Alcons AudioZwaag
Deel101Tweet63VerstuurDeel18Verstuur

Mis geen nieuws meer, volg OnsWestfriesland op facebook.


OnsWestfriesland

Reacties over post

Mis geen nieuws meer, volg OnsWestfriesland op facebook.


OnsWestfriesland

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Advertentie
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

© 2013-2021 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
  • Nieuws
  • Lokaal
  • Skoftig
  • Contact
  • Steun ons
  • sluiten

© 2013-2021 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In