• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 21 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Medemblik

Veel nieuwe deelnemers voor 57e Kustzeilers 24 Uurs Zeilrace; start vanaf 18.30 uur

Door Redactie
26 augustus 2022
in Medemblik, Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Veel nieuwe deelnemers voor 57e Kustzeilers 24 Uurs Zeilrace; start vanaf 18.30 uur

Finishen voor de kust van Medemblik. Foto: Laurens Morel/SaltyColours.com

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

MEDEMBLIK – Vanavond (26 augustus) gaat de 57e Kustzeilers 24 Uurs zeilrace met veel nieuwe deelnemers van start. Van de 406 voor ingeschreven boten, gaan 170 teams op voor hun eerste jaargang. De voorbereidingen zijn in volle gang. In de komende dagen valt de beslissing welke van de dertien startlocaties langs het Marker- en IJsselmeer het beste bij de weervoorspelling past. De start is vrijdag 26 Augustus tussen 18.30 en 19.10 in 1 van de 12 starthavens. 24 Uur laten is de finish tussen 17.30 en 20.00 uur in Medemblik.

“Het belooft mooi weer te worden”, aldus Klaas Jan Kroon, voorzitter van het 24 Uurs comité. Of dat betekent dat schipper Blacquire van de TH38 Blacq Magic zijn eigen mijlenrecord van vorig jaar zal kunnen verbreken, zal moeten blijken. In 2021 zetten hij en zijn bemanning de teller stil op 222,06 nautische mijlen, waarmee ze na meer dan twintig jaar de lat voor monohulls hoger wisten te leggen. In totaal zullen in acht klassen de titelverdedigers aan de start verschijnen. Naast alle nieuwkomers doen ook veel oudgedienden mee. Daarvan gaat de Joker, een Verl. 900, van schipper Kee voor het hoogste jaartal. Hij hoopt het getal 36 achter zijn naam te mogen noteren.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

SailWise

Een van de nieuwkomers is SailWise. Deze stichting is al meer dan 45 jaar de enige aanbieder in Nederland van meerdaagse, uitdagende watersportactiviteiten en -vakanties voor mensen met een lichamelijke of zintuigelijke handicap, een verstandelijke beperking of niet-aangeboren hersenletsel. SailWise doet mee met haar catamaran Beatrix, die volledig is aangepast en rolstoeltoegankelijk is. De bemanning bestaat uit twee schippers, vier zeilers met een lichamelijke beperking en drie zonder. “We gaan voor het hoogst haalbare”, zegt schipper Richard Bruijn, “maar nog belangrijker is dat íedereen actief meedoet.”

Niet starten in Kornwerderzand

Dit jaar kunnen teams niet voor een start in Kornwerderzand of Makkum kiezen. Klaas Jan Kroon, voorzitter van het 24 Uurs comité, legt uit waarom: “Kornwerderzand ligt momenteel opgesloten door de bouw van het windmolenpark aldaar. Daarom startten daar vorig jaar maar heel weinig boten. De start naar het zuiden verplaatsen, levert niet veel op. Daarom heeft de organisatie deze startlocatie geschrapt.”

Aangepaste schutregels

Een andere verandering ten opzichte van eerdere jaren is het schutten. Door de aanhoudende hitte en de daarmee gepaard gaande droogte, gelden voor de Lorentzsluizen en de Stevinsluizen aangepaste schutregels. Dit om zo efficiënt/zoutvriendelijk mogelijk te schutten. Indien mogelijk, betekent dit concreet dat een deel van de schutsluis (Den Oever) wordt gebruikt, de kleine in plaats van de grote kolk Kornwerderzand wordt gebruikt, dat de deuren aan beide zijden worden gesloten en dat geprobeerd wordt om zoveel mogelijk schepen ineens te laten schutten. “Voor de wedstrijd kunnen wij helaas geen uitzondering maken, wat inhoudt dat de teams rekening moeten houden met enige vertraging”, aldus Cor Oshaar, Nautisch adviseur VWM-NO. Voor de Houtribsluizen en het Naviduct gelden op dit moment geen extra maatregelen.

Kustzeilers 24 Uurs Zeilrace

In 2022 bestaat de Nederlandsche Vereeniging van Kustzeilers 75 jaar en organiseert ze voor de 57ste keer de Kustzeilers 24 Uurs Zeilrace. De combinatie van navigatiekunst, zeilen, de gezelligheid en overleven maakt het evenement nog altijd geliefd bij jachtzeilers. Het deelnemersveld bestaat uit toer- en wedstrijdklassen. Alle teams moeten in een etmaal zoveel mogelijk zeemijlen afleggen. Ze mogen de vastgestelde rakken op het IJsselmeer, Markermeer, de Waddenzee en de Noordzee slechts twee keer zeilen, dus navigatie is essentieel. Naast zeewaardigheid en uithoudingsvermogen van de gehele bemanning, zijn een goede interpretatie van het weer, het vaargebied en de stromingen belangrijke factoren voor het eindresultaat.

Deelname aan de Kustzeilers 24 Uurs Zeilrace is mogelijk in de ORC Club volbemand en doublehanded, Ronde- en Platbodemjachten, VKSJ (klassieke) jachten, PolyClassic jachten, zeegaande multihulls alsmede in niet-gemeten kajuitzeiljachten. Het overgrote deel van de vloot doet mee aan de tocht. De rest verdeelt zich over de diverse wedstrijdklassen.

De Kustzeilers 24 Uurs Zeilrace wordt onder andere mogelijk gemaakt door de volgende organisaties: Nationale Nederlanden, Gemeente Medemblik, K.Z.&R.V. Hollandia, Media-partner Zeilen en Stadshavens Medemblik. Voor meer informatie, zie www.24uurszeilrace.nl

 

Tags: Kustzeilers 24 Uurs ZeilracemedemblikZeilen
Deel99Tweet62VerstuurDeel17Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • Hoorn presenteert voorlopige ontwerpen tunnel en fietsverbinding Keern

    Hoorn presenteert voorlopige ontwerpen tunnel en fietsverbinding Keern

    3349 lezers
    Deel 1340 Tweet 837
  • Kruidvat in de Huesmolen wordt vijfde vestiging in Hoorn

    623 lezers
    Deel 249 Tweet 156
  • College kiest voor autovrij centrum in Spanbroek/Opmeer

    527 lezers
    Deel 211 Tweet 132
  • Aanrijding op N194 bij Avenhorn; een gewonde naar ziekenhuis

    241 lezers
    Deel 96 Tweet 60
  • Medemblik maakt zich op voor 31e editie Truckfestival Westfriesland

    193 lezers
    Deel 77 Tweet 48

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Brick City opent 31 mei op station Hoorn: bouwen met LEGO in monumentale hal

Gesloten met Hemelvaart, dag erna open

Gesloten met Hemelvaart, dag erna open

Houd de verhalen levend 

Afscheid burgemeester Pieter Dijkman; ‘‘doe maar gewoon’, recht voor zijn raap en gemeenschapszin ga ik missen’

Aanrijding op N194 bij Avenhorn; een gewonde naar ziekenhuis

College kiest voor autovrij centrum in Spanbroek/Opmeer

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer