• Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
zaterdag, 28 januari 2023
  • Login
OnsWestfriesland
(advertentie)
  • Home
  • Nieuws
    • 112NHN
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Video’s
  • Sport
  • Vacatures
  • Fotos
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
  • Nieuws
    • 112NHN
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Video’s
  • Sport
  • Vacatures
  • Fotos
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Geen resultaat
Bekijken resultaten
Advertentie

‘Speelterrein aan Flosbeugel in Enkhuizen moet volledig gesaneerd worden’

Door Redactie
28 november 2022
in Enkhuizen, Nieuws
Leestijd:2 minuten
A A
0
‘Speelterrein aan Flosbeugel in Enkhuizen moet volledig gesaneerd worden’
232
LEZERS
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen
Advertentie

Meernieuws

Wethouders overhandigen eerste Geldkrant bij Kledingcafé Enjoy in Praktijkschool Westfriesland

Zaterdag kijkavond bij Orion; Bekijk kraters op de maan en sterren via grote telescopen

Expositie ‘100 jaar schooltuinen in museum Sow to Grow in Enkhuizen

De Geldkrant: 10 tips om geld en energie te besparen

gmb-2023-38099 : Enkhuizen – Bekendmakingen

Your Dutch Media uit Zwaag nu onderdeel van Cherry Group BV uit Nijkerk

ENKHUIZEN – Het speelterrein aan de Flosbeugel in Enkhuizen moet volledig gesaneerd worden. Dat stelt het college van burgemeester en wethouders voor aan de gemeenteraad. Op het terrein van de voormalige noodschool is na de herinrichting naast puin en stenen ook asbest gevonden.

Na de brand van school Het Driespan is op het terrein aan de Flosbeugel een tijdelijke noodschool geplaatst. Het terrein kon na de sloop van de noodschool weer worden ingericht als speelterrein. De grond die bij het plaatsen van de noodschool werd uitgegraven, is bij herinrichting van het terrein verspreid over de aangebrachte schone grond.

Bodemonderzoek

Na de vondst van puin en stenen in de bovenste grondlaag is het speelterrein afgezet en is een onderzoek gestart. Uit het bodemonderzoek door de Omgevingsdienst Noord Holland Noord (ODNHN) en de GGD blijkt dat er ook een kleine hoeveelheid asbest in de grond zit. Volgens de GGD is de gevonden hoeveelheid asbest zo gering dat dit geen gevaar vormt voor de gezondheid.

Saneren

Omdat het terrein is bestemd als speelterrein gelden hiervoor in Enkhuizen strenge veiligheidseisen. De gemeente hanteert hiervoor de zogenaamde ‘nulnorm’. Dit betekent dat er geen enkele vervuiling in de grond aanwezig mag zijn. Dat geldt ook voor het terrein aan de Flosbeugel. Om de vervuiling op het terrein aan te pakken zijn verschillende maatregelen mogelijk. Een van de maatregelen is het saneren van het hele terrein waarbij de grondlaag met daarin het puin, stenen en asbest wordt verwijderd.

Besluit gemeenteraad

De gemeenteraad besluit welke maatregelen de gemeente neemt om te zorgen voor een veilig speelterrein. Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor het terrein aan de Flosbeugel helemaal te saneren. Dit kost € 90.000. Op 6 december wordt dit onderwerp besproken in de commissie Bestuur, openbare orde en veiligheid, erfgoed en grondgebied. De gemeenteraad neemt op 20 december een besluit over de sanering.

Afhankelijk de maatregelen en de aanbesteding van het werk, verwacht de gemeente dat het speelterrein voor de zomervakantie van 2023 weer open kan.

Bron tekst en foto: Gemeente Enkhuizen



Nieuws of Tips? Correcties of aanvullingen? Foto’s bij het nieuws? Mail naar redactie@onswestfriesland.nl, stuur ons een berichtje via Whatsapp 06-49 522 000 of via facebook @OnsWestfriesland.

Aanmelden gratis dagelijkse nieuwsbrief

* indicates required

(lees verder onder deze advertentie)
Tags: enkhuizenGemeente Enkhuizen
Deel93Tweet58VerstuurDeel16Verstuur

Mis geen nieuws meer, volg OnsWestfriesland op facebook.


OnsWestfriesland

Reacties over post

OnsWestfriesland

In 24 uur meest gelezen

  • Melding overval bij snackbar aan de Zesstedenweg in Grootebroek (update)

    Melding overval bij snackbar aan de Zesstedenweg in Grootebroek (update)

    2062 lezers
    Deel 825 Tweet 516
  • Groot onderhoud Noorder Boerenvaart Enkhuizen

    159 lezers
    Deel 64 Tweet 40
  • Hoe fietsstalling binnenstad Hoorn verbeteren? ‘Kosten pilot bewaakte inpandige fietsenstalling te hoog’

    261 lezers
    Deel 104 Tweet 65
  • Your Dutch Media uit Zwaag nu onderdeel van Cherry Group BV uit Nijkerk

    92 lezers
    Deel 37 Tweet 23
  • De Hubo Kaagloop Wervershoof; ‘eindelijk mogen we weer’

    546 lezers
    Deel 218 Tweet 137

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Advertentie
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

© 2013-2021 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
  • Nieuws
  • Lokaal
  • Skoftig
  • Contact
  • Steun ons
  • sluiten

© 2013-2021 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In