• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 9 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Start vernieuwen riool Hoorn-Noord en Venenlaankwartier; Wat wordt er gedaan?

by Redactie
31 mei 2023
in Hoorn, Nieuws
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Start vernieuwen riool Hoorn-Noord en Venenlaankwartier; Wat wordt er gedaan?

Venenlaan, Beeld Google Streetview okt 2022

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOORN – De riolering in een groot deel van Hoorn-Noord/ Venenlaankwartier wordt vernieuwd. Maandag 5 juni start het werk aan de Willemsweg, Boelisstraat en Van Beijerenstraat. Opvallend: vuil en schoon water wordt gescheiden. Het nieuwe riool is toekomstbestendig en beter voorbereid op extreem weer.

Het vernieuwen van het riool is opgesplitst in projecten en fasen. Zo is de wijk ook tijdens de werkzaamheden bereikbaar. Het werk duurt ongeveer 24 maanden en wordt uitgevoerd in de volgende straten:
  • De Venenlaan
  • De Boelisstraat
  • De Van Beijerenstraat (2 – 40)
  • De Draafsingel (1 – 36)
  • De Willemsweg (1 – 17)
  • Het Julianaplein (15 – 41)

Verbetering inrichting straat

Op sommige plekken wordt niet alleen het riool vernieuwd. In overleg met bewoners zijn ontwerpen gemaakt voor de inrichting van de openbare ruimte. Denk hierbij aan openbaar groen, afvalophaalplekken, verlichting en verkeersaanpassingen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Van gevel tot gevel

De gemeenteraad heeft in een paar gevallen besloten om de openbare ruimte van gevel tot gevel opnieuw in te richten. De Venenlaan is daar een voorbeeld van. Het ontwerp van de Venenlaan staat op www.hoorn.nl/HNV

Toekomstbestendig

Wethouder Dick Bennis: ‘We zijn blij dat het werk begint en de wijk onder en boven de grond flink opgefrist wordt. Het nieuwe riool is toekomstbestendig en beter voorbereid op extreem weer. Zo komt er een drainage om de grondwaterstand beter te beheersen. Hevige regenbuien worden zo beter verwerkt en ook wordt vuil en schoon water gescheiden. Het is positief dat de straten ook boven de grond worden opgeknapt. We hebben hierbij rekening gehouden met wensen van omwonenden. Het is fijn dat bewoners zo betrokken zijn bij hun wijk en veel ideeën hebben gedeeld.’

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Wat wordt er gedaan?

  • De weg wordt opgebroken en afgegraven. Dan wordt het nieuwe rioolstelsel aangelegd. De huisaansluitingen worden daarna aangesloten op het nieuwe riool. Het oude riool wordt dan verwijderd. Wanneer dit niet veilig kan, wordt dat deel van het riool volgeschuimd (afgesloten).
  • In het nieuwe riool wordt een drainage aangelegd om de grondwaterstand beter te beheersen. De pieken (bij langdurige hevige regen) en dalen (bij langdurige droogte) worden zo beter opgevangen.
  • Er wordt een gescheiden rioolstelsel aangelegd met twee aparte buizen.
  • De ene buis is het vuilwaterriool. Die voert het vuile water uit de woningen af naar de zuiveringsinstallatie. Denk hierbij aan water uit het toilet, de keuken en de badkamer. Bij veel woningen zijn de regenpijpen nog aangesloten op dit vuilwaterriool. Dat betekent dat het “schone” regenwater ook in het vuilwaterriool terecht komt.
  • De andere buis is het hemelwaterriool. Die voert regenwater af naar omliggende sloten en singels. Waar mogelijk zorgt dit riool ervoor dat het water de bodem in zakt. Regenwater dat op straat valt, wordt via het hemelwaterriool afgevoerd. Als bewoners het water uit de regenpijpen ook apart aanbieden, sluiten we ook de regenpijpen van die woningen hierop aan. Zo wordt het ‘schone’ regenwater niet meer gemengd met het vuile water uit de woningen. Dat betekent dat dit water niet meer onnodig afgevoerd wordt naar de zuiveringsinstallatie om daar gezuiverd te worden.
  • We sluiten zoveel mogelijk regenpijpen van woningen aan op het hemelwaterriool. Zo zijn de gevolgen van extreme regenbuien beperkt. En dragen we bij aan een duurzamere leefomgeving.
  • Ook wordt de openbare ruimte opnieuw ingericht volgens uitgewerkt ontwerp.

Meer informatie

Kijk voor meer informatie over het vernieuwen van het riool op www.hoorn.nl/HNV

Bron tekst: Gemeente Hoorn
(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT
Tags: Gemeente Hoornhoorn
Share56Tweet35SendShare10Send
Advertenties van onze sponsoren
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

    Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

    190 shares
    Share 76 Tweet 48
  • Terugblik op feestje 40 jaar Dijkpop; foto’s en aftermovie

    156 shares
    Share 62 Tweet 39
  • Tijdelijke regeling ‘Samenwonen op proef’ van WerkSaam wordt verlengd

    152 shares
    Share 61 Tweet 38
  • Hoorn stopt met toepassing staalslakken en vervangt bestaande funderingen bij onderhoud

    556 shares
    Share 222 Tweet 139
  • Bouw eerste woningen in Poort van Hoorn van start

    413 shares
    Share 165 Tweet 103

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Terugblik op feestje 40 jaar Dijkpop; foto’s en aftermovie

Raadkrachtige vrouwen: steeds meer Hoornse vrouwen willen politiek actief worden

Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

Tijdelijke regeling ‘Samenwonen op proef’ van WerkSaam wordt verlengd

Jongerenwerk Medemblik organiseert plezier en actie in de zomervakantie

Bouw eerste woningen in Poort van Hoorn van start

Museumstoomtram krijgt prominente plek in stationsgebied Hoorn; deel activiteiten naar Zwaag

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer