• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 13 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Marjolijn Dölle: Eenzaamheid

by Redactie
21 december 2023
in Nieuws, Westfriesland Regio, Westfrieslandinbedrijf
Reading Time: 3 mins read
A A
0
Column Marjolijn Dölle: Eenzaamheid
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

20 december 2023 – Column Marjolijn Dölle: Eenzaamheid

Onlangs was er een prachtig initiatief in Hoorn. In café JP werd een middag georganiseerd voor eenzame ouderen. Of eenzaam…niet iedereen gaf aan eenzaam te zijn, maar wel dat ze het ontzettend misten om nog eens naar de kroeg te gaan en een leuke middag te hebben. Ondernemer Dennis van der Laan was degene die het balletje liet rollen en samen met 2 andere heren, Nick Dekker en Jaimy Ramdin een superleuke middag organiseerde, waar ruim 80 ouderen een onwijs toffe middag hadden. Lekker in de kroeg, een pubquiz erbij en super veel gezelligheid en aandacht. Een hele trits aan lokale sponsoren ondersteunde het initiatief wat leidde tot alleen maar blije gezichten, een fijn gevoel en aandacht voor je naaste omgeving. Mijn complimenten heren!

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Eenzaamheid onder ouderen. Het wordt inmiddels gezien als maatschappelijk probleem, dat alleen maar groter wordt. We worden allemaal veel ouder en er zijn steeds minder jongeren: vergrijzing en ontgroening.

Maar eenzaamheid is niet alleen iets van ouderen. Ook heel veel jongeren zijn eenzaam. Ook heel veel werkenden zijn eenzaam. Ook heel veel niet werkenden zijn eenzaam. Hoezo dan?!

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Jongeren hebben vaak moeite om onder druk van social media te voldoen aan de ratrace van populariteit. Lukt het je niet om net zo populair te zijn als toffe influencers? Dan kruip je in je schulp en trek je terug: de start van eenzaamheid.

Heel veel werkenden verdienen nauwelijks meer dan het sociaal minimum. En ik kan je vertellen dat je op basis van het sociaal minimum geen mogelijkheden hebt om eens iets leuks te doen, mee te doen met evenementen of sport. En dat betekent al snel dat je dan maar thuis blijft zitten. Dat leidt tot uitsluiting en eenzaamheid.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

Je kunt begrijpen dat dus ook heel veel niet werkenden, en met name de mensen die van een uitkering rond moeten komen in hetzelfde schuitje zitten. Geen middelen om iets leuks te doen. Geen mogelijkheden om jezelf te ontwikkelen. En dan mis je ook nog eens de contacten van een werkomgeving.

De 3 groepen die ik nu noem, de jongeren, de werkenden en de niet werkenden ontwikkelen door die sociale uitsluiting steeds meer problemen die ook weer leiden tot een psychische kwetsbaarheid, waardoor het steeds moeilijker wordt om patronen te doorbreken.

Als we eenzaamheid echt willen bestrijden, onder alle groepen, dan moeten we er met elkaar voor zorgen dat alle mensen mee kunnen doen. In werk, in sport, in een zinvolle dagbesteding, in persoonlijke ontwikkeling en groei. Dat kan alleen als we bereid zijn hen werk te bieden, en een goede begeleiding. Echt luisteren wat er leeft, welke problemen iemand ervaart. Doorvragen, geen smoesjes of uitvluchten accepteren. De schaamte voorbij.

Zet je oren en je ogen open, en vooral: zet je hart open. Laat niemand langs de zijlijn staan. En dat begint….bij een baan! Geef baankansen aan kwetsbare groepen en help mee om eenzaamheid te bestrijden! Lieve ondernemers in West-Friesland, investeer in een duurzame bestrijding van eenzaamheid, biedt baankansen en laat iedereen mee doen. Het is hard nodig.

Ik wens iedereen een heel gelukkig, gezond en nooit meer eenzaam-jaar!

Marjolijn Dölle, directeur WerkSaam Westfriesland

Tags: ColumnMarjolijn DölleWerksaam
Share11Tweet7SendShare2Send
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Brand in hooibrand aan Lageweg in Hoorn; N506 afgesloten (update)

    Brand in hooibrand aan Lageweg in Hoorn; N506 afgesloten (update)

    676 shares
    Share 270 Tweet 169
  • Explosie bij woning aan de Watersnip in Hoorn; brievenbus uit deur geblazen

    139 shares
    Share 56 Tweet 35
  • Man uit Grootebroek aangehouden in Enkhuizen na controle op drugs en mogelijk drugshandel

    639 shares
    Share 256 Tweet 160
  • Terrasboot aan de Korenmarkt in Hoorn krijgt groen licht voor vervolgstap

    808 shares
    Share 323 Tweet 202
  • Overeenkomst voor nieuwbouw bij Streekplein Bovenkarspel; ‘wordt een prachtig gebied’

    123 shares
    Share 49 Tweet 31

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Brand in hooibrand aan Lageweg in Hoorn; N506 afgesloten (update)

Explosie bij woning aan de Watersnip in Hoorn; brievenbus uit deur geblazen

College Medemblik: voortgang inburgering verloopt positief, maar uitdagingen blijven

Nieuwe reeks stadsgesprekken in Hoorn van start na zomer: Armoede, Beeld JP Coen en Inclusie

Echtpaar Fennema 60 jaar getrouwd

Waarschuwing voor nepagenten: trap niet in babbeltrucs

Renovatie na brand brug Zuider Bolwerk kost Enkhuizen €15.000; brandstichter onbekend

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer