• Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
dinsdag, 30 mei 2023
OnsWestfriesland
  • Home
  • Nieuws
    • 112NHN
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Video’s
  • Sport
  • Vacatures
  • Fotos
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
  • Nieuws
    • 112NHN
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Video’s
  • Sport
  • Vacatures
  • Fotos
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Geen resultaat
Bekijken resultaten
Home Nieuws

Column Marjolijn Dölle: Op zoek naar de ongeschikte kandidaat

Door Redactie
19 april 2023
in Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:2 minuten
0 0
A A
0
Column Marjolijn Dölle: Op zoek naar de ongeschikte kandidaat
74
LEZERS
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen
Advertentie

18 april 2023 – Column Marjolijn Dölle: Op zoek naar de ongeschikte kandidaat

Afgelopen donderdag woonde ik een lezing bij van macro-econoom Mathijs Bouman. Dat was bij een ledenbijeenkomst van de Hoornse Ondernemers Compagnie. Ik heb al vaker lezingen van Mathijs Bouman gehoord, en menigeen zal zijn commentaren ook kennen van Nieuwsuur of uit het Financieel Dagblad. Ik hou wel van zijn commentaren: lekker duidelijk en in heldere taal. En hij brengt het met zoveel enthousiasme, dat ik bij mezelf denk: “Waarom heb ik geen economie gestudeerd? Zo’n leuk vak!”

Tekst loopt door onder deze advertentie
Advertentie

Want wat mij betreft raakt hij met die uitspraak de kern

En wat was ik blij met zijn conclusie dat menig ondernemer maar op 1 manier de krapte op de arbeidsmarkt het hoofd kan bieden: gooi het roer om en stop met zoeken naar de gedroomde kandidaat voor je vacature. Hij zei letterlijk: “Ga op zoek naar de ongeschikte kandidaat en ga die vervolgens met goede begeleiding en aandacht geschikt maken.’’ Natuurlijk had hij nog meer leuke tips, maar deze sprong er voor mij echt uit. Want wat mij betreft raakt hij met die uitspraak de kern om al die mensen die nu langs de zijlijn staan een kans te geven. Of anders gezegd: het onbenutte arbeidspotentieel te benutten.

Ook benoemde Mathijs Bouman dat je als ondernemers met elkaar meer bedrijfsscholen moet opzetten, om mensen zelf te gaan opleiden en zo direct de talenten te kunnen ontdekken. Op dat gebied zijn we al goed bezig in de regio: onlangs nog is de TechCourt geopend op Hoorn 80. Een mooie samenwerking van onderwijs, overheid en ondernemers. En dan hebben we in onze regio ook nog eens de Talent Academy voor Zorg en IT beroepen. Goed bezig, maar dit zijn nog steeds de uitzonderingen, terwijl dit het nieuwe normaal moet worden.

Op dat gebied zijn we al goed bezig in de regio

En tot mijn vreugde benoemde Mathijs ook nog eens het principe van Open Hiring, een baan zonder sollicitatiegesprek. Hoe mooi zou het zijn als je dat voor een hele branche organiseert, zodat je de kandidaten verschillende mogelijke werkplekken kunt bieden? En dat de ondernemers dan ook met elkaar kijken wie waar het beste tot zijn recht komt?

En weet je wat hij ook nog noemde (ja echt, het houdt niet op!)?? Er bestaan ook allerlei technologische hulpmiddelen die zwaar werk lichter maken of complexe werkzaamheden eenvoudiger. Zo noemde hij de inzet van een exoskelet, waardoor tillen een eitje wordt. Zo’n exoskelet hoe je nog niet eens zelf aan te schaffen als werkgever. Als je iemand in dienst neemt via WerkSaam of het WerkgeversServicepunt, dan wordt die namelijk als voorziening verstrekt. Dat wist Mathijs dan weer niet.

Ik ben in ieder geval heel blij, dat een gerespecteerd econoom net als ik aangeeft, dat er nog heel veel kansen liggen om de krapte op de arbeidsmarkt het hoofd te bieden. Pakken dan maar, zou ik zeggen. En zowel WerkSaam Westfriesland, als het WerkgeversServicepunt helpen de ondernemer daar graag bij.

Wil je meer weten? wsp-nh.nl en werksaamwf.nl

Tags: ColumnMarjolijn Dölle
Deel30Tweet19VerstuurDeel5Verstuur
Advertentie
Vorig artikel

Vrijwilligerspunt behaalt MDT-prooflabel; ‘kunnen jongeren meer uit vrijwilligerswerk halen’

Volgend artikel

Winkeltje van voormalige camping Enkhuizen uitgebrand; rookwolken tot ver te zien

Populair afgelopen 24 uur

  • Ernstig ongeval op Westfrisiaweg in Enkhuizen; N307 afgesloten

    Ernstig ongeval op Westfrisiaweg in Enkhuizen; N307 afgesloten

    698 lezers
    Deel 279 Tweet 175
  • Vermeende in Spanbroek ontvoerde man terecht; aangetroffen in Beverwijk

    634 lezers
    Deel 254 Tweet 159
  • Wielrenner met spoed afgevoerd na ongeval Andijk

    1615 lezers
    Deel 646 Tweet 404
  • Auto ramt informatiebord en boom in Grootebroek; bestuurder vlucht weg

    199 lezers
    Deel 80 Tweet 50
  • Wat is dat plakkende spul onder mijn boom?

    17924 lezers
    Deel 7170 Tweet 4481
OnsWestfriesland

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Advertentie
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

© 2013-2021 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
  • Nieuws
  • Lokaal
  • Skoftig
  • Contact
  • Steun ons
  • sluiten

© 2013-2021 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In