• Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
zondag, 28 mei 2023
OnsWestfriesland
  • Home
  • Nieuws
    • 112NHN
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Video’s
  • Sport
  • Vacatures
  • Fotos
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
  • Nieuws
    • 112NHN
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Video’s
  • Sport
  • Vacatures
  • Fotos
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Geen resultaat
Bekijken resultaten
Home Enkhuizen

Start aanleg glasvezel in Enkhuizen en Stede Broec

Door Redactie
4 april 2023
in Enkhuizen, Nieuws, Stede Broec
Leestijd:2 minuten
0 0
A A
0
Start aanleg glasvezel in Enkhuizen en Stede Broec
445
LEZERS
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen
Advertentie

ENKHUIZEN – Het moment is daar: op donderdag 30 maart is symbolisch de eerste schop in de grond gegaan om de aanleg van het glasvezelnetwerk af te trappen. Naar verwachting is in Stede Broec het nieuwe glasvezelnetwerk in 2024 klaar. Enkhuizen zal in 2025 volledig zijn voorzien van glasvezel.

In Enkhuizen en Stede Broec legt Open Dutch Fiber een openbaar glasvezelnetwerk aan. Aannemer Artemis voert, in opdracht van Open Dutch Fiber de graafwerkzaamheden uit. Met de aanleg van het nieuwe glasvezelnetwerk krijgen 19.634 huishoudens in Enkhuizen en Stede-Broec toegang tot snel internet.

Glasvezel

Samen met Floris van den Broek, CEO van Open Dutch Fiber, zetten wethouder Slagter van Stede-Broec en Wethouder Bijman van Enkhuizen de eerste schop in de grond. De wethouders zijn blij dat de aanleg van start is gegaan. Wethouder Slagter: ‘We kunnen er niet meer omheen, snel internet is niet meer weg te denken en wordt ook in de toekomst steeds belangrijker. Daarom zijn we blij dat er nu glasvezel in Stede Broec wordt aangelegd voor een betrouwbare en nog snellere internetverbinding.

Ook wethouder Bijman benadrukt het belang van de aanleg van glasvezel: Wij willen graag dat de inwoners van Enkhuizen gebruik kunnen maken van een snelle, betrouwbare en stabiele internetverbinding nu en ook in de toekomst. Met glasvezel kunnen we onze digitale bereikbaarheid enorm verbeteren.
“Snel internet via betrouwbare glasvezelverbindingen zijn essentieel voor Nederland en noodzakelijk voor veel (toekomstige) toepassingen zoals thuiswerken en zorg op afstand.

Open Dutch Fiber legt een open glasvezelnetwerk aan om iedereen in Nederland de toegang te bieden tot de beste telecom infrastructuur”, zegt Floris van de Broek, CEO van Open Dutch Fiber. “Door nauw samen te werken met gemeenten, woningcorporaties en verenigingen van eigenaren, realiseren wij onze projecten sneller.”

Aanleg in etappes

Enkhuizen en Stede-Broec worden stap voor stap aangesloten op het glasvezelnetwerk. Bewoners worden goed op de hoogte gehouden welke werkzaamheden voor de aanleg nodig zijn en wanneer die plaats zullen vinden in hun wijk of straat. Bewoners die meer informatie over glasvezel en de aanleg in Enkhuizen en Stede-Broec willen, kunnen dit vinden op de website van Open Dutch Fiber. Ook voor vragen kan men hier terecht.

Over Open Dutch Fiber

Open Dutch Fiber, het toonaangevende onafhankelijke, open-access Fiber-to-the-Home platform in Nederland, bouwt en exploiteert zijn netwerk in steden en dorpen en levert hoogwaardige glasvezelverbindingen aan Nederlandse woningen en bedrijven. Het platform, met aandeelhouders KKR en DTCP, heeft een open architectuur en maakt glasvezeldiensten beschikbaar voor alle operators in Nederland.

Bron tekst en foto: Gemeente Enkhuizen

Tekst loopt door onder deze advertentie
Advertentie
Tags: enkhuizenGemeente EnkhuizenGemeente Stede BroecGlasvezel
Deel178Tweet111VerstuurDeel31Verstuur
Advertentie
Vorig artikel

Start aanleg glasvezel in Enkhuizen en Stede Broec

Volgend artikel

gmb-2023-149061 : Enkhuizen – Bekendmakingen

Populair afgelopen 24 uur

  • Man ontvoerd in Spanbroek op beeld; politie ‘ernstige zorgen om de gezondheid van de man’

    Man ontvoerd in Spanbroek op beeld; politie ‘ernstige zorgen om de gezondheid van de man’

    1674 lezers
    Deel 670 Tweet 419
  • Identiteit ontvoerde man in Spanbroek nog onbekend, wel twee aanhoudingen in HHW (update)

    641 lezers
    Deel 256 Tweet 160
  • Nieuwbouwplan BuitenStad aangepast; nu 600 woningen met ‘meer en betaalbaardere woningen’

    572 lezers
    Deel 229 Tweet 143
  • Overval op supermarkt aan De Huesmolen in Hoorn

    3953 lezers
    Deel 1581 Tweet 988
  • Brand in vuilniswagen van HVC, medewerkers rijden naar brandweerkazerne Enkhuizen

    187 lezers
    Deel 75 Tweet 47
OnsWestfriesland

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Advertentie
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

© 2013-2021 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
  • Nieuws
  • Lokaal
  • Skoftig
  • Contact
  • Steun ons
  • sluiten

© 2013-2021 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In