• Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
zondag, 4 juni 2023
OnsWestfriesland
  • Home
  • Nieuws
    • 112NHN
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Video’s
  • Sport
  • Vacatures
  • Fotos
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
  • Nieuws
    • 112NHN
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Video’s
  • Sport
  • Vacatures
  • Fotos
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Geen resultaat
Bekijken resultaten
Home Nieuws

Vanaf begin 2022 dertig Wob- of Woo-verzoeken in Opmeer; ‘periode van vier maanden minimaal €40.000 gekost’

Door Redactie
24 mei 2023
in Nieuws, Opmeer, Westfriesland Regio
Leestijd:2 minuten
0 0
A A
0
Vanaf begin 2022 dertig Wob- of Woo-verzoeken in Opmeer; ‘periode van vier maanden minimaal €40.000 gekost’
95
LEZERS
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen
Advertentie

OPMEER – De gemeente Opmeer heeft een overzicht vrijgegeven van de verzoeken die zijn ingediend op basis van de Wet open overheid (Woo). De Woo verving de Wet openbaarheid van bestuur (Wob) en heeft tot doel de openbaarheid en toegankelijkheid van publieke informatie te verbeteren.

Het onderwerp met de meeste verzoeken is volgens de opgaaf van de gemeente de ‘WVG Hoogwoud Oost of daaraan gerelateerd’. In de periode 1 januari 2022 tot 15 april 2023 zijn hierover 14 Wob- of Woo-verzoeken ontvangen.

Tekst loopt door onder deze advertentie
Advertentie

Behandelingstijden en complexiteit

Tussen januari 2022 en 15 april 2023 heeft de gemeente Opmeer in totaal 30 Wob- of Woo-verzoeken ontvangen. Daarvan zijn drie verzoeken nog in behandeling, terwijl er op één verzoek een deelbesluit is genomen. Van de overige 25 verzoeken zijn er vijf buiten behandeling gesteld of ingetrokken na gedeeltelijke informatieverstrekking.

De gemiddelde behandelduur van de afgeronde verzoeken bedraagt 47 dagen, terwijl de gemiddelde behandelduur van de nog niet afgeronde verzoeken en die eigenlijk al afgerond hadden moeten zijn, 83 dagen is. De wettelijk toegestane behandelduur van een verzoek is minimaal 28 dagen, maar kan om diverse redenen worden verlengd.

Complexiteit

De behandeling van Woo-verzoeken varieert in complexiteit en hangt af van factoren zoals de aard, omvang en toegankelijkheid van de gevraagde informatie, de betrokkenheid van externe partijen en de beschikbaarheid van middelen binnen de gemeente. Soms kan een verzoek leiden tot het opheffen van geheimhouding, wat de behandeling bemoeilijkt.

Bezwaren en verdere ontwikkelingen

Na het nemen van een Woo-besluit zijn er zes keer bezwaren ingediend. Deze bezwaren hebben vaak geleid tot (gedeeltelijke) herroeping van het besluit. Verzoeken om voorlopige voorziening werden afgewezen en de beroepen moeten nog worden behandeld bij de rechtbank.

De behandeling van Woo-verzoeken is een punt van aandacht voor de gemeente Opmeer. Er wordt ingezet op het verwerven van extra capaciteit en software om de behandeling te verbeteren. Daarnaast zal preventie, zoals transparant handelen en een gestructureerde aanpak van andere verzoeken, bijdragen aan het verminderen van de instroom van Woo-verzoeken.

Communicatie en financiële gevolgen

Om meer inzicht te krijgen in de benodigde uren voor de behandeling van Woo-verzoeken, zal de organisatie een urenregistratie bijhouden. Tot nu toe zijn er al 427 uur besteed aan verzoeken door de juridische afdeling van de gemeente tussen 1 januari 2023 en 1 mei 2023. Vanwege een openstaande vacature wordt er ook gebruikgemaakt van dure externe inhuur. Alleen al voor de juridische afdeling hebben de verzoeken in een periode van vier maanden €40.000 gekost meldt de gemeente in haar raadsbrief en vult aan: “Het is belangrijk op te merken dat deze kosten slechts een klein deel vormen van de totale kosten, aangezien de vakafdelingen niet zijn meegerekend in de bovengenoemde uren en het budget.”

Tags: Gemeente Opmeer
Deel38Tweet24VerstuurDeel7Verstuur
Advertentie
Vorig artikel

Restauratie historische winkelpand De Gruyter afgerond

Volgend artikel

Gemeente Hoorn over kermis Zwaag: ‘een ideale kermis, daar gaan we voor’

Populair afgelopen 24 uur

  • Aanbesteding sport en spel op Hoornse stadsstrand gestart; buiten fitness, speelplekken en sportvelden

    ’30 juni officiële opening eerste deel Stadsstrand Hoorn’; honden alleen los op speciale hondenstrand

    2573 lezers
    Deel 1029 Tweet 643
  • Brand verwoest woning in Wervershoof; omwonenden opgevangen in buurthuis (update)

    1898 lezers
    Deel 759 Tweet 475
  • Hoornse Stadsfeesten: Een Weekend vol Muziek, Kunst en Duurzaamheid

    2136 lezers
    Deel 854 Tweet 534
  • Wat is dat plakkende spul onder mijn boom?

    18565 lezers
    Deel 7426 Tweet 4641
  • Beweegtuin Olga Commandeurplein opent in de Kersenboogerd

    239 lezers
    Deel 96 Tweet 60
OnsWestfriesland

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Advertentie
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec

© 2013-2021 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
  • Nieuws
  • Lokaal
  • Skoftig
  • Contact
  • Steun ons
  • sluiten

© 2013-2021 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In