• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
vrijdag, 4 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home lokaal

Waarom is goud zo duur? 

by Partner Bijdrage
13 juni 2024
in lokaal
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Waarom is goud zo duur? 

Foto aangeleverd

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

INGEZONDEN MEDEDELING – Goud is al eeuwenlang een waardevol handelsartikel, gewaardeerd om zijn zeldzaamheid en schoonheid. De geschiedenis ervan als betaalmiddel gaat terug tot oude beschavingen, waar het werd gebruikt bij de handel in goederen en diensten. In de moderne tijd heeft goud een nieuwe rol gekregen als waardeopslagmiddel en als bescherming tegen inflatie. Beleggers over de hele wereld kopen goud als veilige haven in tijden van economische onzekerheid, politieke onrust en marktvolatiliteit. De prijsgeschiedenis van goud weerspiegelt de aanhoudende populariteit ervan als veilige haven, maar is ook sterk afhankelijk van vraag en aanbod. De prijs van goud fluctueert in de loop van de tijd, gedreven door verschillende economische, politieke en marktfactoren. Op het moment kost goud veel geld, wat je ook ziet aan de goud koers. Hieronder lees je waarom.

Goud is een van de meest waardevolle en dure metalen ter wereld, en de prijs ervan kan sterk fluctueren. De vraag is: waarom is goud zo duur? Verschillende factoren dragen bij aan het hoge prijskaartje van goud. Een van de belangrijkste redenen is de zeldzaamheid ervan. Goud is een eindige hulpbron die niet gemakkelijk in grote hoeveelheden te vinden is. Hierdoor is de winning en raffinage van goud een complex en duur proces, wat verder bijdraagt ​​aan de hoge kosten van het metaal.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Een andere reden voor de kosten van goud is het historische gebruik ervan als betaalmiddel, als opslagmiddel voor waarde en als veilige haven. In tijden van onzekerheid presteert goud vaak het beste, omdat bezorgde beleggers hun riskantere beleggingen inruilen voor goud. Het is al duizenden jaren een vorm van valuta en de waargenomen waarde ervan is in de loop van de tijd consistent gebleven. Het gebruik ervan als waardeopslag is verantwoordelijk voor een groot deel van de mondiale vraag naar goud, wat op zijn beurt een belangrijke aanjager van de prijs ervan is geweest.

Het mondiale aanbod en de vraag naar goud spelen ook een belangrijke rol in de prijs ervan. Naarmate de ontwikkelingslanden blijven groeien en uitbreiden, neemt hun vraag naar goud toe. De toegenomen vraag, gekoppeld aan een stabiel of afnemend aanbod, kan de prijs van goud opdrijven. Het is ook mogelijk dat geologen meer grote goudaders vinden, waardoor het aanbod toeneemt en de prijs waarschijnlijk daalt.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Hoewel de prijs ervan volatiel kan zijn, blijft goud een belangrijk bezit voor beleggers die hun portefeuilles willen diversifiëren en hun rijkdom willen beschermen in onzekere tijden. Als een paar dingen goed gaan, kan dit een goed moment zijn om goud te kopen. Er zijn veel factoren die de prijs van goud kunnen doen stijgen of dalen, maar enkele die je in de gaten moet houden zijn een verzwakkende dollar, beleid van de Fed, een recessie en geopolitieke crises. Hierbij kun je ervoor kiezen om daadwerkelijk fysiek goud te kopen, maar het is ook mogelijk om online te investeren via een platform als Plus500. Je bezit dan dus niet fysiek goud, maar toch pluk je de vruchten van je investering zodra de koers weer stijgt.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT
Share72Tweet45SendShare13Send
Advertenties van onze sponsoren
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • ‘Realisatie opvang Oekraïers wél mogelijk’ in gebouwdeel C van voormalig stadhuis

    ‘Realisatie opvang Oekraïers wél mogelijk’ in gebouwdeel C van voormalig stadhuis

    507 shares
    Share 203 Tweet 127
  • 80-jarige vrouw in Hoorn beroofd na babbeltruc; foto verdachte gedeeld door de politie

    430 shares
    Share 172 Tweet 108
  • Gemeente sluit speeltuin in Medemblik; staalslakken gebruik in paden

    202 shares
    Share 81 Tweet 51
  • Vermiste man (79) uit Andijk weer terecht (update)

    1370 shares
    Share 548 Tweet 343
  • College Enkhuizen op bezoek bij visbedrijf Klooster

    292 shares
    Share 117 Tweet 73

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Gemeente sluit speeltuin in Medemblik; staalslakken gebruik in paden

‘Realisatie opvang Oekraïers wél mogelijk’ in gebouwdeel C van voormalig stadhuis

Interactieve theatervoorstelling in Hoorn; over groepsdruk en grenzen

Raad stemt in met plannen jeugdbeleid en onderzoek poppodium in stationsgebied Hoorn

80-jarige vrouw in Hoorn beroofd na babbeltruc; foto verdachte gedeeld door de politie

Fiets en veer rond het IJsselmeer

Fiets en veer rond het IJsselmeer

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer