• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zaterdag, 17 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Gerben h. Bakker: Opheffingsuitverkoop

Door Redactie
11 december 2024
in Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:2 minuten
A A
1
Column Gerben h. Bakker: Opheffingsuitverkoop
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

9 december 2024 – Column Gerben h. Bakker: Opheffingsuitverkoop

Wat hebben de winkelgebieden van Hoorn, Maastricht en Amsterdam met elkaar gemeen? Ik laat u nog even in het ongewisse. Oké, ik licht een tipje van de sluier op; we richten ons op het winkelaanbod. De decembermaand is van oudsher de maand waar zij het van moet hebben. Daar waar tot voor kort de olijke pieterbazen en het kerstfeest ons tot uitgaven deden verleiden hebben we daar ‘black-Friday’ en ‘Happy Holidays’ voor terug gekregen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

De achtergrond blijft echter hetzelfde: Het laten rinkelen van de kassa. Aan de West-Friese ondernemersgeest is dit altijd wel besteed geweest. Ik heb u genoeg in spanning gelaten. Al deze steden herbergen een aantal vestigingen van Blokker en Action, concerns met wortels in onze eigen regio. Ook de sfeerverlichting in deze steden is terug te herleiden naar onze polder. Allen West-Friese glorie dus.

‘Onlangs leidde Hans Stuijfbergen de marketingafdeling van het zieltogende bedrijf nog rond in zijn Museum van de Twintigste Eeuw’.

Degene die deze regio-trots nog wil ervaren bij de firma Blokker moet er snel bij zijn. In 1896 begonnen als ‘Goedkope IJzer- en Houtwinkel’ aan Het Breed in Hoorn groeide zij uit tot een concern met 800 winkels. Naar verluid kregen alle medewerkers door heel Europa nog lang een Hoornsche broeder in het kerstpakket. De banden met de regio zijn echter al lang verbroken. Onlangs leidde Hans Stuijfbergen de marketingafdeling van het zieltogende bedrijf nog rond in zijn Museum van de Twintigste Eeuw. Het personeel had idee noch gevoel bij haar wortels in de stad.

Belangrijker dan dat was dat ook het bedrijfsmodel zwalkte. Zo zag zij geen toekomst in het internet en liet zij de prijsbewuste klanten glippen naar de concurrentie. Inmiddels heeft Blokker opheffingsuitverkoop en het is de vraag of dit erg is. Personeel en kapitaal komt hiermee vrij voor bedrijven die de tijdsgeest beter aanvoelen, en; wanneer heeft u er voor het laatst iets gekocht?

‘Schepen vol spullen uit Azië -vaak van plastic makelij- die niet uitblinken in kwaliteit of levensduur; een leverancier van instant-geluk’.

Neem dan de succesformule van de rebelse concurrent Action. Begonnen aan haven in Enkhuizen voelde zij de 21e-eeuwse tijdsgeest duidelijk beter aan. In korte tijd maakte zij naam met stuntprijzen mogelijk gemaakt door het importeren en wegzetten van restpartijen. Schepen vol spullen uit Azië -vaak van plastic makelij- die niet uitblinken in kwaliteit of levensduur; een leverancier van instant-geluk. Uitgegroeid tot een keten van 2650 winkels internationaal is het de nieuwe parel van lokale ondernemersgeest. Inmiddels in handen van investeerders, maar toch.

Laat het u troosten bij de trieste aanblik van leegstaande winkelpanden in de binnensteden. Excuses voor mijn weemoedigheid, het zal de tijd van het jaar zijn. Maar met mijn blik omhoog zie ik lichtpuntjes. Halogeen. Ik wens u fijne kerstdagen.

Tags: ColumnGerben H. Bakker
Deel98Tweet62VerstuurDeel17Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Reacties 1

  1. Roeland de Groot says:
    5 maanden geleden

    Vanmorgen nog.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    6389 lezers
    Deel 2556 Tweet 1597
  • Start aanleg nieuwe rotonde Oostergouw in Zwaag; werkzaamheden tot 25 juli

    587 lezers
    Deel 235 Tweet 147
  • Simon de Wit neemt afscheid van zijn winkel en gaat met pensioen

    762 lezers
    Deel 305 Tweet 191
  • Taxibusje in botsing met vrachtwagen op Zijlweg in Enkhuizen

    342 lezers
    Deel 137 Tweet 86
  • Nieuwe brug, bruisend strand: Hoorn viert opening stadsstrand

    327 lezers
    Deel 131 Tweet 82

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Raad voor drie nieuwe stadsgesprekken; armoede, discriminatie en standbeeld van J.P. Coen

Start aanleg nieuwe rotonde Oostergouw in Zwaag; werkzaamheden tot 25 juli

Taxibusje in botsing met vrachtwagen op Zijlweg in Enkhuizen

Nieuwe brug, bruisend strand: Hoorn viert opening stadsstrand

Julianapark Hoorn weer decor voor Battle4Life: obstakelrun in teken van leven met en na kanker

Christian Bouwens finalist Ondernemerstalentprijs; ‘VanMoof gaf me problemen, dus loste ik ze zelf op’

Brug Zuider Bolwerk afgesloten door brandschade

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer