• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
donderdag, 17 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Koggenland

Ruim 30 hectare aan nieuw bos in NH; een derde betreft nieuw dorpsbos in Ursem

by Redactie
16 juli 2024
in Koggenland, Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 2 mins read
A A
1
Ruim 30 hectare aan nieuw bos in NH; een derde betreft nieuw dorpsbos in Ursem

Foto aangeleverd

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

REGIO – In Noord-Holland wordt meer dan 30 hectare nieuw bos aangelegd op diverse locaties in Haarlemmermeer, Zaanstad, Koggenland en Castricum. Dit nieuwe bos dient als compensatie voor bos dat eerder is gekapt in Natura 2000-gebieden. Het kappen van bos in deze natuurgebieden is een maatregel om bedreigde natuurwaarden te herstellen, bijvoorbeeld door de verstuiving in de duinen te bevorderen.

De nieuwe bossen worden buiten de bestaande natuurgebieden aangeplant, zoals op gemeentegrond. De provincie heeft hiervoor de gemeenten Haarlemmermeer, Zaanstad, Koggenland en Castricum een subsidie toegekend van in totaal € 1,7 miljoen om een deel van de aanlegkosten te dekken.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Gedeputeerde Rosan Kocken (Natuur) zegt hierover: “Het planten van bos is goed voor het klimaat en zorgt voor meer biodiversiteit. In veel van onze natuurgebieden kunnen we geen extra bomen planten, omdat deze open landschappen moeten blijven. De nieuwe bossen worden aangelegd in de buurt van dorpen en steden, waar ze zeer gewenst zijn. Ze bieden inwoners extra recreatiemogelijkheden in hun directe woonomgeving.”

Haarlemmermeer

In Haarlemmermeer worden drie nieuwe boslocaties ontwikkeld: een dorpsbos bij Abbenes, een groenzone in Zwanenburg West en een uitbreiding van de Groene Carré Zuid bij Hoofddorp. Het dorpsbos in Abbenes, bijna 7 hectare groot, wordt voorzien van wandel- en fietspaden. Zwanenburg West krijgt een groenstrook van ongeveer 2,5 hectare die de bebouwde kom verbindt met weilanden en akkers, inclusief recreatiepaden en bruggetjes. De Groene Carré Zuid, onderdeel van Spaarnwoude Park, wordt uitgebreid met ongeveer 7,5 hectare extra bomen en groen, wat een belangrijke ecologische verbinding vormt tussen verschillende recreatiegebieden.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Hembrugterrein

In Zaandam wordt het Hembrugterrein uitgebreid met extra bos. Het bestaande Hembrugbos, dat al zo’n 100 jaar oud is, werd oorspronkelijk geplant om Zaandam te beschermen tegen het ontploffingsgevaar van de munitiefabrieken uit de Eerste Wereldoorlog. Met financiële hulp van de provincie kan de gemeente Zaanstad het bos nu uitbreiden met ongeveer 1 hectare. Dit nieuwe bos vormt een verbinding tussen het Plofbos en het Naoorlogse Bos.

Ursem en Castricum

In Ursem komt een dorpsbos met waterberging van circa 12 hectare, waarvan een deel als compensatiebos dient. De gemeenteraad van Koggenland heeft ingestemd met dit initiatief van het Doeteam Groener Ursem. Op 17 juli organiseert de gemeente een informatieavond over dit toekomstige dorpsbos.

In Castricum is een moerasbosje aangelegd langs de Provincialeweg N203. Dit drassige bos maakt deel uit van een nieuw natuurgebied met een waterpartij aan de oostrand van het dorp, waar ook een wandelpad wordt aangelegd.

Boscompensatie

In het Provinciaal Programma Landelijke Gebied (PPLG) staan de doelen die Noord-Holland de komende jaren wil bereiken om het landelijke gebied mooi, beleefbaar en gezond te houden en een toekomstperspectief te bieden voor boeren. Een van de onderdelen van het PPLG is om bos dat sinds 2017 in Natura 2000-gebieden is gekapt, te compenseren. De verwachting is dat de provincie de subsidieregeling voor boscompensatie in de loop van 2024 opnieuw voor gemeenten openstelt.

Tags: Ursem
Share75Tweet47SendShare13Send
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!

Comments 1

  1. Harrie Vleerlaag says:
    1 jaar ago

    met camping?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Uitgebreide procedure plan Appelschenkbos Wognum; meer insprak inzake huisvestingslocatie 300 arbeidsmigranten

    Uitgebreide procedure plan Appelschenkbos Wognum; meer insprak inzake huisvestingslocatie 300 arbeidsmigranten

    268 shares
    Share 107 Tweet 67
  • Auto geraakt door vrachtwagen bij Avenhorn; enige verkeershinder op toerit A7

    437 shares
    Share 175 Tweet 109
  • Overeenkomst voor nieuwbouw bij Streekplein Bovenkarspel; ‘wordt een prachtig gebied’

    248 shares
    Share 99 Tweet 62
  • Voorbereidingen nieuw zwembad Wervershoof in volle gang; eerste duik begin 2028?

    211 shares
    Share 84 Tweet 53
  • LEGO-zomer in Hoorn: bouwen, bewonderen en beleven

    98 shares
    Share 39 Tweet 25

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Theaterseizoen in Hoorn start met escape game op het podium

Uitgebreide procedure plan Appelschenkbos Wognum; meer insprak inzake huisvestingslocatie 300 arbeidsmigranten

Nieuw dorpshuis Abbekerk in voorbereiding: bouw start eind 2026

Team Sportservice West-Friesland organiseert zomerse fietstochten voor 60-plussers  

Team Sportservice West-Friesland organiseert zomerse fietstochten voor 60-plussers  

Meedenken over fase 5 Centrumgebied Stede Broec

Historisch schilderij ‘De aankomst van Willem van Oranje in Enkhuizen’

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer