• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
woensdag, 9 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Hoorn

Leer zelf etsen als Rembrandt; Expositie en workshop tot en met 5 januari

by Redactie
2 januari 2025
in Hoorn, Nieuws, Westfriesland Regio
Reading Time: 2 mins read
A A
0
Leer zelf etsen als Rembrandt; Expositie en workshop tot en met 5 januari

Beeld aangeleverd

Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

HOORN – Daphne Gerritsma is docent teken- en schildertechnieken bij de Blauwe Schuit, maar momenteel staat ze ook in het Westfries Museum in Hoorn. Daar is namelijk een etsatelier ingericht waar jong en oud kan leren etsen. “Moeilijk? Nee hoor,” stelt Daphne. “De gratis inloopworkshop is laagdrempelig en een groot succes: het levert prachtige resultaten op. En voor wie meer wil, is er de twee uur durende betaalde etsworkshop: ontzettend leuk om te doen.”

Het etsatelier hoort bij de expositie ‘Rembrandt, de fotograaf’, met meer dan 200 originele Rembrandt-etsen. Deze exposite is nog te zien t/m 5 januari 2024. Meer informatie: westfriesmuseum.nl/rembrandt/

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Etsworkshops

Daphne is enthousiast over de etsworkshops in het museum. “Het is zo leuk om te doen! Voor de inloopworkshops gebruiken we foamplaten waarin we een afbeelding krassen – net als bij een koperen etsplaat. Met een foto als voorbeeld maak je een schets, en voor de afdruk gebruiken we blockprint met verf op waterbasis. Vanaf 6 jaar kun je gewoon aanschuiven, iedereen kan dit.” De docente legt uit dat ze de workshop start met een korte presentatie.

Deze video gaat over de dieren die Rembrandt in de 17e eeuw op zijn etsen afbeeldde: kamelen, leeuwen, olifanten. “In Rembrandts tijd waren dat in Nederland hele zeldzame dieren. Daarom nemen we als voorbeelden voor de etsen nu foto’s van dieren die afkomstig zijn van de rode lijst: dieren die met uitsterveren worden bedreigd.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Iedereen kan meedoen

“Het resultaat is verrassend mooi,” vertelt ze. “Je kunt deelnemen vanaf 6 tot en met 100 jaar. Er doen zelfs volwassenen mee die in geen 30 jaar een potlood hebben vastgehouden en het fantastisch vinden. Bij de verdiepende betaalde etsworkshops werken we verfijnder, met droge naaldtechniek en olieverf. Deze workshops duren twee uur, daar is ruimte om te werken met meer details en om bewuster gebruik te maken van licht en schaduw, zoals Rembrandt dat zo mooi deed.”

Het etsatelier is een goede toevoeging aan de expositie, naast de andere activiteiten zoals de rondleidingen, vindt Daphne. “Je steekt zelf de handen uit de mouwen. En het leuke is dat deelnemers aangeven dat ze daarna anders kijken naar de expositie en het meesterlijke etswerk van Rembrandt.”

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

Gratis inloop-etsatelier

  • Vrijdag 3 januari 2025 (let op, deze dag van 11.00-13.00 uur)
  • Zaterdag 4 januari 2025 van 14.00 tot 16.00 uur.
  • Voor alle leeftijden, reserveren is niet nodig.

Workshop ‘Etsen als Rembrandt’

  • Data: vrijdag 3 januari 2025. Duur 2 uur, aanvang 14:00 uur.
  • Vanaf 12 jaar, maximaal 8 deelnemers.
  • Kosten p.p. €20,-. Met kortingskaart €7,50.
  • Reserveren verplicht, meld je aan via westfriesmuseum.nl/activiteiten/
Tags: hoornWestfries Museum
Share18Tweet12SendShare3Send
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

    Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

    188 shares
    Share 75 Tweet 47
  • Terugblik op feestje 40 jaar Dijkpop; foto’s en aftermovie

    152 shares
    Share 61 Tweet 38
  • Tijdelijke regeling ‘Samenwonen op proef’ van WerkSaam wordt verlengd

    149 shares
    Share 60 Tweet 37
  • Hoorn stopt met toepassing staalslakken en vervangt bestaande funderingen bij onderhoud

    554 shares
    Share 222 Tweet 139
  • Bouw eerste woningen in Poort van Hoorn van start

    410 shares
    Share 164 Tweet 103

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Terugblik op feestje 40 jaar Dijkpop; foto’s en aftermovie

Raadkrachtige vrouwen: steeds meer Hoornse vrouwen willen politiek actief worden

Start bouw van 54 nieuwe woningen in Rozenbuurt Zwaag feestelijk gevierd

Tijdelijke regeling ‘Samenwonen op proef’ van WerkSaam wordt verlengd

Jongerenwerk Medemblik organiseert plezier en actie in de zomervakantie

Bouw eerste woningen in Poort van Hoorn van start

Museumstoomtram krijgt prominente plek in stationsgebied Hoorn; deel activiteiten naar Zwaag

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer