• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zondag, 18 mei 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
Geen resultaat
Bekijken resultaten
OnsWestfriesland
Home Nieuws

Column Peter Ursem: Het gaat goed met Nederland

Door Redactie
1 mei 2025
in Nieuws, Westfriesland Regio
Leestijd:3 minuten
A A
0
Column Peter Ursem: Het gaat goed met Nederland
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

30 april 2025 – Column Peter Ursem: Het gaat goed met Nederland

Wanneer je leest dat het aantal migranten dat zich aanmeldt in Nederland gehalveerd is, dan ben je allicht geneigd te denken dat die heks in Den Haag het toch maar weer voor elkaar gekregen heeft met haar platte beleid. Je zou dan ook meteen moeten denken dat dus een heleboel van de door haar partij gerelateerde problemen spoedig zullen zijn opgelost. Want alles wat je een ramp scenario kon noemen zal binnenkort hooguit als een enigszins lastig, maar oplosbaar probleempje kunnen noemen. Gloria, victoria! Driemaal in de rondte hopsasa! Wat heerlijk is het dan ook voor onze lokale politici om juist nu een kar te mogen trekken. Dat gaat van hup! zo het moeras uit!

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Ik denk dan aan de woningnood. Hoe fijn is het niet om te mogen zeggen: er zijn minder asielzoekers, dus minder vraag naar centra voor die lui en onze oudste kinderen kunnen nu eindelijk het ouderlijke huis uit. Eigenlijk – en dat voel je nu natuurlijk wel aankomen – ben ik zo’n miesmuizer die dan meteen uitroept dat we ons niet rijk moeten rekenen, want het probleem van de woningkrapte kent veel meer oorzaken en die hebben helemaal niks te maken met huisvesting van asielzoekers en statushouders. We mogen ons wat dat probleem betreft trots op de eigen borst kloppen. Dit probleem kent meer vaders en sommige vaders zijn met de wijsvingers goed aan te geven.

Natuurlijk kunnen we direct wijzen naar de politici, vooral uit de VVD-hoek, die het zo mooi vonden dat de huizenmarkt geliberaliseerd werd en waren het niet regeringspartners van linkerzijde die het goed vonden dat woningbouwcorporaties meer belasting moesten betalen? En er moeten toch groepen kunnen worden aangewezen die de bouw van huizen duurder maakten omdat ze de bouwmaterialen steeds duurder maakten? Die mensen zijn zo moeilijk na te wijzen en winst maken op schaarse spullen is toch legaal? Er is nog een groep mensen als bouwhinderpalen aan te wijzen. Natuurlijk! Die rotzakken die steeds weer bezwaarschriften indienen tegen welke bouw dan ook. En dat nimby-gespuis dan? Ze zijn overal onder ons terug te vinden.

Helaas komt het aanwijzen van onszelf als oorzaak voor stagnerende bouw en daardoor hogere woningnood en bouwkosten iets te dichtbij. Per slot van rekening hebben wij het recht om zaken te traineren en we gaan toch niet zomaar eigen rechten weggeven omdat een stelletje afterpubers zo nodig het huis uit willen? Het werkt heel goed om een makkelijker aan te wijzen groep te kiezen om de volgende zondenbok voor wooncongestie te laten zijn.  Ik stel voor om daar gewoon onze boeren voor te nemen.

De boeren die als grootse groep de stikstofcrisis veroorzaken, blokkeren daardoor de bouw, omdat er nog bouwvoertuigen op diesel werken. Er is vastgesteld dat het bouwen alles bij elkaar zo’n 4,5% van de hoeveelheid stikstofhoeveelheid in ons land oplevert. Dat is een fractie van wat de boeren veroorzaken. Dus ligt het voor de hand die groep voortaan de rol van asielzoekers op het gebied van veroorzaken van complexe problemen in ons land aan te wijzen. Onze boeren zijn de nieuwe asielzoekers en voor het ontketenen van een nieuwe hetze tegen deze groep met ongeveer dezelfde terminologie, hebben we al een goede politieke partij en hun onzin uitbrakende minister hoeft maar een heel klein beetje bijgeschoold te worden.

Natuurlijk krijg je dan weer dat gesjouw met trekkers over onze snelwegen, maar wanneer we de prijs voor rode diesel drastisch opschroeven zal dat vanzelf wel minder worden. Er gaat weer volop gebouwd worden en voor welke zegeningen is nog meer plaats gecreëerd door de halvering van de instroom van migranten? Zou de PVV echt nog zoveel verder gaan dat voor de onhaalbare beloften die zij de kiezers voorspiegelden nu wel de ruimte komt? Zullen wij onze lokale politici alvast feliciteren met het feit dat het ravijnjaar slechts een boze dreiging uit het verleden is?

Misschien dat wij als grootmoedig land na enkele van de komende bijna feestelijk te noemen jaren de grenzen voor hen die echt buiten hun schuld om in onleefbare omstandigheden verkeren weer kunnen toelaten? En dat ik PVV-stemmers wat minder vaak vergelijk met neofascisten? Geef een slinger aan slingerbewegingen!

Tags: ColumnPeter Ursem
Deel4Tweet2VerstuurDeel1Verstuur
Advertenties van onze sponsoren
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Advertentie

Populair afgelopen 24 uur

  • A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    A7 bij Hoorn deels afgesloten vanwege werkzaamheden afrit Avenhorn en Hoorn

    6965 lezers
    Deel 2786 Tweet 1741
  • Start aanleg nieuwe rotonde Oostergouw in Zwaag; werkzaamheden tot 25 juli

    1007 lezers
    Deel 403 Tweet 252
  • Auto botst op busje op Provincialeweg in Hoorn

    838 lezers
    Deel 335 Tweet 210
  • Auto belandt in sloot bij Bobeldijk, bestuurder komt met nat pak vrij

    123 lezers
    Deel 49 Tweet 31
  • Simon de Wit neemt afscheid van zijn winkel en gaat met pensioen

    956 lezers
    Deel 382 Tweet 239

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Auto belandt in sloot bij Bobeldijk, bestuurder komt met nat pak vrij

Tentoonstelling in gemeentehuis Hoogkarspel; Hoe herken je signalen van ondermijning?

Sem Jager finalist Ondernemerstalentprijs: ‘Tijdens een schoolfeest werd ik verliefd op licht en geluid’

Auto botst op busje op Provincialeweg in Hoorn

Raad voor drie nieuwe stadsgesprekken; armoede, discriminatie en standbeeld van J.P. Coen

Start aanleg nieuwe rotonde Oostergouw in Zwaag; werkzaamheden tot 25 juli

Taxibusje in botsing met vrachtwagen op Zijlweg in Enkhuizen

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welkom terug!

Login op je account

Wachtwoord vergeten?

Retrieve your password

Vul je username of e-mailadres om wachtwoord te resetten

Log In
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Geen resultaat
Bekijken resultaten

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer