• Hoorn.wf
  • Medemblik.wf
  • Enkhuizen.wf
  • Drechterland.wf
  • StedeBroec.wf
  • Opmeer.wf
  • Koggenland.wf
zaterdag, 12 juli 2025
  • Login
OnsWestfriesland
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
  • Home
    • Sport
    • Vacatures
  • 112NHN
  • Lokaal
    • Drechterland
    • Enkhuizen
    • Hoorn
    • Koggenland
    • Medemblik
    • Opmeer
    • Stede Broec
  • Fotos
  • Adverteren
  • Video’s
  • Contact
No Result
View All Result
OnsWestfriesland
Home Drechterland

Nieuwjaarstoespraak burgemeester Pieter Dijkman

by Redactie
9 januari 2025
in Drechterland, lokaal, Nieuws
Reading Time: 5 mins read
A A
0
Nieuwjaarstoespraak burgemeester Pieter Dijkman
Deel op FacebookDelenDelenDelenDelen

DRECHTERLAND – De nieuwjaarsreceptie van gemeente Drechterland in dorpshuis Het Centrum in Venhuizen werd goed bezocht. Burgemeester Pieter Dijkman wenste iedereen namens het college en de raad een gezond en veilig 2025.

Nieuwjaarstoespraak

U kunt de nieuwjaarstoespraak van de burgemeester hier lezen:

(tekst gaat door onder deze advertenties)

Dames en heren van harte welkom namens het college van Drechterland. Aangezien het de bedoeling was dat ik slechts één keer een nieuwjaar zou meemaken in de gemeente Drechterland heb ik vorig jaar een wat langere toespraak gehouden. En nu sta ik toch voor een 2e toespraak en ik beloof u dat deze korter zal zijn.

We zijn elk jaar in een ander dorp in Drechterland en dit jaar is dat in Venhuizen in het dorpshuis Het Centrum. Een bewuste keuze. Binnen de gemeente is er veel sympathie en draagvlak voor dit dorpshuis dat een zeer belangrijke functie in Venhuizen vervult. Daarom heeft het college en de gemeenteraad het dorpshuis recent geholpen vanwege de grote financiële uitdagingen die er waren.

(tekst gaat door onder deze advertenties)

We staan aan het begin van het nieuwe jaar, en dat is natuurlijk hét ideale moment om terug te kijken naar de resultaten van het voorgaande jaar én om een doorkijkje te geven naar de plannen voor dit jaar met de uitdagingen die daarbij horen.

Wonen is op dit moment het belangrijkste onderwerp van het college van Drechterland. En ik ben hierover zeer positief. Er gaat geen maand voorbij of er passeert wel een plan door het college en de raad. Zoals recent nog het Landje van Fleur en het Houterhof, toch weer  100 woningen. De Fruittuinen in Venhuizen, Hemmerbuurt 19a met levensloopbestendige woningen, de buurt 116 waar heel duurzaam wordt gebouwd, en Venhuizen centrum West is ook in voorbereiding. De woningbouw Hoogkarspel-Zuid is een grote ontwikkeling met regionale impact. Het komende jaar wordt hard gewerkt aan de gebiedsontwikkeling. De  grote aandachtspunten zijn de infrastructuur en gebiedsinrichting waarvoor een dringend beroep zal worden gedaan op rijks- en provinciefondsen.

(tekst gaat door onder deze advertenties)
ADVERTISEMENT

We zetten dit jaar een belangrijke stap om het restafval per inwoner drastisch te verminderen. Door de invoering van het recycletarief gaan onze inwoners nog bewuster het afval scheiden. Dat levert hun direct een besparing op en is tegelijkertijd goed voor het milieu.

De jeugdzorg blijft ook dit jaar één van de uitdaging waar we als gemeente verder mee aan de slag gaan. Het beroep op de jeugdzorg blijft maar stijgen. En we willen toegankelijke en kwalitatief goede zorg kunnen blijven bieden. Om de kosten daarvan beheersbaar houden, geven we uitvoering aan de hervormingsagenda Jeugd.

In december hebben we voor de opvang van Asielzoekers een locatie vastgesteld: tussen de Zuiderwijzend en de Slimweg. We hebben inwoners en ondernemers hierover geïnformeerd. En tijdens een inloopbijeenkomst hebben we de plannen uitgebreid toegelicht. Er zijn door inwoners en ondernemers enkele zorgen geuit waar we zoveel mogelijk rekening mee zullen houden.

Het is nu aan het COA om te komen met een concrete aanvraag. Per 1 juli 2025 zou het centrum open moeten gaan maar gezien de drukte bij het COA lijkt dit onwaarschijnlijk. Het centrum wordt voor circa 5 jaar neergezet daarna kan het wellicht worden gebruikt voor andere doelgroepen zoals jongeren of spoedzoekers.

Tijdens de Olympische Spelen is maar weer eens duidelijk geworden dat er ongelooflijk veel sporthelden in Nederland zijn. Het regende medailles of olympische diploma’s. Samen met de SED gemeenten heeft onze wethouder sport Idso Brouwer onze Nadine Visser in de bloemen gezet en dat was meer dan terecht. Ook dadelijk zal wethouder Brouwer aandacht besteden aan onze lokale sporthelden en dat doet mij, als marathon loper, veel deugd.

Van sportieve hoogtepunten schakel ik over naar een dieptepunt vanuit financieel perspectief dan: het ravijnjaar 2026 komt steeds dichterbij. Het Rijk heeft de afgelopen jaren te veel uitgegeven en trapt nu fors op de rem met extra bezuinigingen. Dat heeft ook grote gevolgen voor gemeenten. Het zal veel stuurmanskunst vragen van het college en de raad om de begroting toch sluitend te krijgen. En dat zal gepaard gaan met pijnlijke keuzes. Het college is hierover intensief met de raad in gesprek om deze keuzes voor te bereiden.

Mooi moment in het afgelopen jaar was de opening van de nieuwe ambulance post in Hoogkarspel een prachtige eigentijdse voorziening die de ambulancezorg in de regio waarborgt.

Vanuit mijn positie als burgemeester wil ik hulpverleners brandweer, politie, en ambulancepersoneel enorm bedanken voor hun betrokkenheid en inzet in het afgelopen jaar en in het bijzonder tijdens de afgelopen jaarwisseling. In Drechterland is dat buitengewoon goed verlopen, ondanks de haperende portofoons. En dat komt door jullie tomeloze, en moedige inzet: dank daarvoor!

Onze raad wil ik ook een compliment geven vanavond. U heeft de draad weer opgepakt na een coalitiebreuk en veelal constructief met elkaar samengewerkt, oppositie en coalitie. En vooral het goede debat gevoerd. Dat wens ik ons ook toe in het komende jaar

Ook regionaal waren er uitdagingen en belangrijke keuzes te maken. Het afgelopen jaar stond de regio best wat onder druk door vooral ingewikkelde zaken zoals het asieldossier. We zijn daar met elkaar goed uitgekomen. Westfriesland toont voldoende ambities zoals de regio- en woondeal, het vernieuwde pact van Westfriesland en de doorontwikkeling van de gemeenteraden. De kunst is wel om de ambities in concrete resultaten om te zetten. Mijn pleidooi is om ons te concentreren op de focuspunten: versnellen woningbouw, nieuwe energie en zorginnovatie en de samenwerking te optimaliseren op bestaande terreinen zoals het sociaal domein en ict.

Daarnaast ben ik zeer verheugd met de komst van een nieuwe burrie in Enkhuizen: ik kijk uit naar een goede samenwerking.

Ook is vanavond aanwezig onze nieuwe gemeentesecretaris van Drechterland en algemeen directeur van de SED. Mag ik u even voorstellen aan Martijn Schroor! Heel veel succes toegewenst Martijn.

Met al deze plannen en uitdagingen in het vooruitzicht blijven wij werken aan onze ambities. Ik heb er alle vertrouwen in dat wij ook in 2025 Drechterland nog mooier en toekomstbestendiger zullen maken.

Dames en heren, met die toezegging kom ik tot het einde van mijn toespraak. Het zal mijn laatste nieuwjaarstoespraak in Drechterland zijn, dat durf ik nu wel te zeggen. Ook omdat het werven van een nieuwe burgemeester de goede kant op gaat met maar liefst 31 kandidaten. In maart zal bekend worden wie wordt voorgedragen als de nieuwe burgemeester van Drechterland en eind mei zal zij of hij worden geïnstalleerd. Tot die tijd blijf ik mij voor meer dan 100% inzetten om goed voor onze gemeente te zorgen. Rest mij u allen een heel goed, gezond en veilig 2025 toe te wensen. Mag ik het glas met u heffen?

Bron tekst en foto: Gemeente Drechterland

Tags: Gemeente Drechterland
Share19Tweet12SendShare3Send
Advertenties van onze sponsoren
• BHV materialen nodig? BHVtotaal uw partner in veiligheid!
• Renovatie badkamer, keuken, toilet? Vertelman Tegelwerken
• De HorlogeSmit voor horlogereparaties en onderhoud 0611040316
• Ook hier adverteren? Vanaf €25,- p/maand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inschrijven voor Nieuws Updates:

Skoftig; Nieuws uit jouw regio in je mailbox Abonneren

Populair afgelopen 24 uur

  • Man uit Grootebroek aangehouden in Enkhuizen na controle op drugs en mogelijk drugshandel

    Man uit Grootebroek aangehouden in Enkhuizen na controle op drugs en mogelijk drugshandel

    599 shares
    Share 240 Tweet 150
  • Uitstel besluit wijziging Omgevingsplan binnenstad Hoorn; ‘anders kans op nadeelcompensatieclaims tot 400.000 euro’

    175 shares
    Share 70 Tweet 44
  • Explosie bij woning aan de Watersnip in Hoorn; brievenbus uit deur geblazen

    95 shares
    Share 38 Tweet 24
  • Terrasboot aan de Korenmarkt in Hoorn krijgt groen licht voor vervolgstap

    775 shares
    Share 310 Tweet 194
  • Overeenkomst voor nieuwbouw bij Streekplein Bovenkarspel; ‘wordt een prachtig gebied’

    106 shares
    Share 42 Tweet 27

Lokaal nieuws en bekendmakingen

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Facebook Twitter Instagram Telegram LinkedIn

Nieuws, informatie en bekendmakingen per gemeente

  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
Volg OnsWestfriesland en mis geen nieuws
  • Bluesky:  ons.wf/bluesky
  • Instagram:  ons.wf/Instagram
  • Twitter: ons.wf/twitter
  • facebook: ons.wf/facebook
  • Youtube: ons.wf/youtube
  • Telegram: ons.wf/telegram
  • Threads: ons.wf/threads
  • Mastodon: ons.wf/mastodon
  • Whatsapp Channel: WestfrieslandNieuws
  • whatsapp: 06-49 522 000 (nieuws, tips en foto's)
Samen groeien wij door naar de nummer 1 nieuwswebsite gericht op Westfriesland.

Laatst toegevoegd

Explosie bij woning aan de Watersnip in Hoorn; brievenbus uit deur geblazen

College Medemblik: voortgang inburgering verloopt positief, maar uitdagingen blijven

Nieuwe reeks stadsgesprekken in Hoorn van start na zomer: Armoede, Beeld JP Coen en Inclusie

Echtpaar Fennema 60 jaar getrouwd

Waarschuwing voor nepagenten: trap niet in babbeltrucs

Renovatie na brand brug Zuider Bolwerk kost Enkhuizen €15.000; brandstichter onbekend

Uitstel besluit wijziging Omgevingsplan binnenstad Hoorn; ‘anders kans op nadeelcompensatieclaims tot 400.000 euro’

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}
  • Drechterland
  • Enkhuizen
  • Hoorn
  • Koggenland
  • Medemblik
  • Opmeer
  • Stede Broec
No Result
View All Result

© 2013-2024 OnsWestfriesland.nl een Westfriesland Media productie. Alle rechten voorbehouden. | Disclaimer